Сайт працює у тестовому режимі

Офіційний вебсайт

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

Зверенння успішно відправленно

Вибори сільських, селищних, міських голів і старост сіл, селищ

11.03.2020 - 14:31

Комісія продовжує графічну експрес-презентацію основних аспектів організації та проведення місцевих виборів. Наразі пропонуємо вашій увазі роз?яснення щодо виборів сільських, селищних, міських голів і старост сіл, селищ за допомогою інфографіки, розробленої на запит Центральної виборчої комісії в межах проєкту Ради Європи “Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні”.

Виборча система для виборів сільських, селищних, міських голів і старост сіл, селищ

Вибори сільського, селищного, міського голови, старости села, селища проводяться в єдиному сільському, селищному, міському виборчому окрузі, який охоплює всю територію відповідної територіальної громади чи села, селища, що входить до складу об’єднаної територіальної громади.

Кандидати на виборах можуть висуватись шляхом самовисування або через місцеві організації партій:

• Районна організація партії може висунути по одному кандидату на посаду сільського, селищного, міського голови міста районного значення, що входять до складу цього району згідно з адміністративно-територіальним устроєм (крім сіл, селищ, що входять до складу міста згідно з адміністративно-територіальним устроєм), старости сіл, селищ на території об’єднаної територіальної громади в межах цього району.
• Міська організація партії може висунути одного кандидата на посаду міського голови, по одному кандидату на посади сільського, селищного, міського голови (сіл, селищ, міст, що входять до складу цього міста згідно з адміністративно-територіальним устроєм) та по одному кандидату на посади старост сіл, селищ на території відповідної об’єднаної міської територіальної громади.

Висування кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища від організації партії здійснюється шляхом прийняття рішення на конференції, зборах організації партії.

Текст бюлетеня друкується на одному аркуші та лише з одного боку.

У бюлетені зазначаються:

• порядкові номери, під якими в алфавітному порядку включені до бюлетеня зареєстровані кандидати на посаду голови/старости;
• прізвища, власні імена (усі власні імена), по батькові (за наявності), відомості про рік народження, освіту, партійність, посаду, місце роботи (заняття), місце проживання кожного кандидата на посаду голови/старости;
• суб’єкт висування кожного кандидата (у разі, якщо кандидат висунутий шляхом самовисування, міститься позначка  “самовисування”);
• між порядковим номером і прізвищем кожного кандидата розміщується порожній квадрат.

Виборець може проголосувати лише за одного кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови/старости, поставивши позначку «плюс» (+) або іншу в квадраті напроти його прізвища.

• Якщо виборець проголосував більше ніж за одного кандидата на посаду голови/старости – бюлетень недійсний.
• Якщо виборець не проголосував за жодного з кандидатів на посаду голови/старости або неможливо встановити зміст його волевиявлення – бюлетень недійсний.

Обраним міським (міста з кількістю виборців 90 тис. і більше осіб) головою вважається кандидат, який отримав на свою підтримку більше ніж 50% голосів виборців. Якщо у виборах у такому місті брали участь декілька кандидатів і жоден не отримав більше 50% голосів, міська  виборча комісія призначає повторне голосування щодо двох кандидатур, які отримали найбільшу кількість голосів виборців. Обраним міським головою вважається кандидат, який отримав більше голосів, ніж другий кандидат на посаду міського (міста з кількістю виборців 90 тис. і більше осіб) голови.

Обраним міським (міста з кількістю виборців до 90 тис. осіб), сільським, селищним головою, старостою вважається обраний кандидат, який отримав на свою підтримку найбільшу, порівняно з іншими кандидатами на цю посаду, кількість голосів виборців.