У К Р А Ї Н А
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

м. Київ

4 червня 2019 року № 933

Про відмову в реєстрації  кандидата в народні депутати України Любчика К.А., висунутого в порядку самовисування  в одномандатному виборчому окрузі № 135  на позачергових виборах народних депутатів України  21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 30 травня 2019 року надійшла заява громадянина України Любчика Костянтина Андрійовича про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 135 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно зі статтею 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі – Закон) та пунктом 1 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" під час реєстрації кандидатів у народні депутати України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 29 травня 2019 року № 909, Центральна виборча комісія реєструє кандидата у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, за умови пред’явлення ним особисто одного із документів, передбачених пунктами 1 або 2 частини третьої статті 2 Закону, та отримання нею визначених частиною другою статті 55 Закону документів, які обов’язково повинні містити відомості, зазначені у наведеній нормі Закону. При цьому документ вважається таким, що не поданий для реєстрації кандидатом у депутати, у разі відсутності в ньому відомостей, які обов’язково повинні міститися у такому документі згідно з вимогами Закону.

Так, на порушення вимог пункту 1 частини другої статті 55 Закону заява Любчика К.А. про самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 135 не містить зобов’язання в разі обрання депутатом припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України є несумісною з мандатом народного депутата України.

Також усупереч вимогам пункту 2 частини другої статті 55 Закону в поданій Любчиком К.А. автобіографії не вказано відомостей щодо громадянства із зазначенням часу проживання на території України, громадської роботи (у тому числі на виборних посадах), контактного номера телефону.

За таких обставин передбачені пунктами 1, 2 частини другої статті 55 Закону документи вважаються не поданими.

Крім того, в автобіографії Любчика К.А. не зазначено відомостей про наявність чи відсутність судимості, як це вимагається пунктом 2 частини другої статті 55 Закону, а вказано лише про факт непритягнення його до кримінальної відповідальності.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України в разі відсутності документів, зазначених у частині другій статті 55 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до частини другої статті 55, частин другої та третьої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пункту 2 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 – 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія  постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Любчика Костянтина Андрійовича, висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 135 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Повернути Любчику К.А. грошову заставу відповідно до частини третьої статті 56 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

3. Копію цієї постанови надіслати Любчику К.А.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова Центральної виборчої комісії   Т. СЛІПАЧУК