ЦВК ЗАРЕЄСТРУВАЛА 111 КАНДИДАТІВ У НАРОДНІ ДЕПУТАТИ УКРАЇНИ, ВКЛЮЧЕНИХ ДО ВИБОРЧИХ СПИСКІВ ДВОХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ, 164 "МАЖОРИТАРНИКИ" ТА ЗМІНИЛА АДРЕСИ ДВОХ ОВК У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

25 вересня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія зареєструвала Князевича Р.П. представником ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Мірошниченка Ю.Р. – представником Політичної партії "Опозиційний блок", Бондарчука О.В. – представником політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода", Купрієнка О.В. – представником Радикальної Партії Олега Ляшка, Демченка С.О. – представником ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО", Гончаренко Т.М. – представником Ліберальної партії України, Солонтая О.Г. – представником Політичної партії "Сила Людей", Бевза С.В. – представником Політичної партії "Сила і Честь", Желудкова В.В. – представником Політичної партії "Національна Демократична партія України", Ярмак О.В. – представником ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "БЛОК ЛІВИХ СИЛ УКРАЇНИ", Сульдіна А.П. – представником ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ "ЗАСТУП" у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу на позачергових виборах народних депутатів України.

Розглянувши відповідні документи, Комісія встановила, що на день подання заяви Політичної партії "Об’єднання "САМОПОМІЧ" про реєстрацію кандидатів у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі до ЦВК не подав заяви про згоду балотуватися кандидатом у народні депутати України від цієї політичної сили Чайковський І.О., включений до виборчого списку під № 55. Відтак, ЦВК прийняла рішення вважати зазначену особу виключеною з 20 вересня 2014 року з виборчого списку кандидатів у народні депутати України Політичної партії "Об’єднання "САМОПОМІЧ".

Наступними постановами зареєстровано 60 кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку Політичної партії "Об’єднання "САМОПОМІЧ", 51 – включених до виборчого списку ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО" у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

Крім того, Комісія зареєструвала 21 кандидата у народні депутати України, висунутих Політичною партією "Воля", 11 – висунутих Політичною партією "Об’єднання "САМОПОМІЧ", 2 – висунутих Українською Народною Партією, 1 – висунутого Українською партією "Зелена планета"  в одномандатних виборчих округах.

Розглянувши відповідні документи, Комісія встановила, що на день подання заяви ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" про реєстрацію кандидатів у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі до ЦВК не подали заяви про згоду балотуватися кандидатами у народні депутати України від цієї політичної сили Філенко В.П., Невесенко К.В., Назарова Р.Р., Старостенко Г.В., Бричук К.Г., Джула М.М. та Козак В.Р., включені до виборчого списку відповідно під № 132, 145, 158, 159, 169, 196, 198. Відтак, ЦВК прийняла рішення вважати зазначених осіб виключеними з 24 вересня 2014 року з виборчого списку кандидатів у народні депутати України ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА".

Розглянувши відповідні документи та встановивши їх відповідність вимогам виборчого закону, Комісія  зареєструвала 129 кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах у порядку самовисування.

Відмовлено в реєстрації 22 кандидатів у народні депутати України, а саме: Дебоя В.М. – в ОВО № 62,  Шаповалова Є.І. – в ОВО № 78, Криштопа І.В. – в ОВО № 79, Кузневича С.Ю. – в ОВО № 93, Сахна А.П. – в ОВО № 97, Сімченка В.В. – в ОВО № 128, Михальчука М.М. – в ОВО № 130, Бальжик М.М., Легенченка В.В., Малахової Ю.І., Тітієвського В.М., Унгуряну М.М. та Хобти В.В. – в ОВО № 136, Грабажей В.М. – в ОВО № 147, Пивовар І.І. – в ОВО № 149, Понурка С.О. – в ОВО № 155, Каратуманова О.Ю. – в ОВО № 181, Бондаря В.В. – в ОВО № 191, Полозова В.О. – в ОВО № 197, Коробка В.Е. – в ОВО № 211, Яригіна С.В. – в ОВО № 218,  Клименка П.М. – в ОВО № 223 на позачергових виборах народних депутатів України у зв’язку з відсутністю документів, зазначених у частині другій статті 55 виборчого закону.  

Окрім того, Комісія скасувала реєстрацію кандидата у народні депутати України Трояна В.А., висунутого Політичною партією "НАРОДНИЙ ФРОНТ" в ОВО № 58, у зв’язку з поданою ним заявою про відмову від балотування.

Таким чином, станом на 25 вересня Комісія зареєструвала 1 413 кандидатів у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі від 11 політичних партій. З них:

222   –  включені до виборчого списку Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ";

215   –  включені до виборчого списку політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина";

205   –  включені до виборчого списку Комуністичної партії України;

200   –  включені до виборчого списку Партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна";

173   –  включені до виборчого списку Політичної Партії "5.10";

146   –  включені до виборчого списку Політичної партії "Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)";

90     –  включені до виборчого списку Партії "ВІДРОДЖЕННЯ";

60     –  включені до виборчого списку Політичної партії "Об’єднання "САМОПОМІЧ";

51     –  включені до виборчого списку ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО";

34     –  включені до виборчого списку Політичної партії Громадянський рух України;

17     –  включені до виборчого списку Політичної партії "Інтернет партія України".

В одномандатних виборчих округах зареєстровано 1 350 кандидатів у народні депутати України, в тому числі висунутих шляхом самовисування – 835, партіями – 515.

Зареєстровано довірених осіб деяких кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих  в одномандатних виборчих округах.

Скасовано реєстрацію довіреної особи кандидата у народні депутати України Балоги В.І., зареєстрованого в ОВО № 69.

Також ЦВК розглянула звернення Донецької обласної державної адміністрації щодо зміни адрес приміщень окружних виборчих комісій ОВО № 53 та № 59 у зв’язку із здійсненням заходів антитерористичної операції в Донецькій області. Комісія визначила, що на час підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року ОВК одномандатного виборчого округу № 53 здійснює свої повноваження за адресою: вулиця Дружби, 20, місто Вуглегірськ Донецької області, а ОВК одномандатного виборчого округу № 59 – за адресою: вулиця Маяковського, 2, місто Курахове Мар’їнського району Донецької області.

Комісія внесла зміни до своєї постанови від 5 вересня 2014 року № 858 в частині викладення відомостей щодо члена ОВК ОВО № 170.

Розглянувши подання суб’єктів внесення кандидатур до складу ОВК про заміну їх членів, а також заяву голови ОВК про складення повноважень голови без припинення членства в комісії, ЦВК внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 5 вересня 2014 року № 858.

Затверджено рішення 10 окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України щодо виконання повноважень членів цих комісій на платній основі на позачергових виборах народних депутатів України.

Окрім того, внесено деякі зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66 "Про утворення звичайних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі".

Розглянувши подання виконавчих комітетів Нікопольської міської ради Дніпропетровської області, Слов’янської міської ради Донецької області та Харківської міської ради щодо тимчасового закриття спеціальних виборчих дільниць, які існують на постійній основі, Комісія прийняла рішення тимчасово закрити наступні спеціальні виборчі дільниці, утворені на постійній основі відповідною постановою ЦВК: № 120794 та № 141244  – до 31 грудня 2014 року, № 631303 – до 31 грудня 2015 року, № 631586 – до 20 листопада 2014 року.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

25.09.2014 р.