КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА НИЗКУ ПОТОЧНИХ ПИТАНЬ

24 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

До Комісії надійшла скарга Стрєлка Л.І., у якій суб’єкт звернення просив скасувати постанови Наталівської сільської виборчої комісії Запорізького району Запорізької області про відкликання п'яти депутатів Наталівської сільської ради та, встановивши факт систематичного порушення вказаною виборчою комісією Конституції України та законів України, достроково припинити повноваження всього її складу.

Вивчивши скаргу та додані до неї документи, Комісія залишила її без розгляду по суті за відсутністю належних підстав для розгляду. При цьому ЦВК скасувала постанову Наталівської сільської виборчої комісії від 13 жовтня 2017 року № 9 "Про відкликання депутата Наталівської сільської ради Стрєлка Леоніда Ігнатовича за народною ініціативою", оскільки вона містить ті самі ознаки протиправності, які були встановлені судом у попередніх постановах вказаної виборчої комісії.

Окрім того, Комісія залишила без розгляду по суті скаргу Руденка І.І. та Шевченка П.М., у якій суб'єкти звернення просили скасувати постанову Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області від 17 листопада 2017 року № 3 "Про прийняття рішення звернутися до вищого керівного органу політичної партії "Українське об’єднання патріотів – УКРОП", визнати її бездіяльність щодо неприйняття рішення про припинення ініціативи щодо відкликання їх як депутатів Олександрійської міської ради та достроково припинити повноваження усього складу вказаної комісії у зв’язку із систематичним грубим порушенням нею Конституції України та законів України.

Рішення прийняте у зв'язку з тим, що Комісія не є належним суб’єктом розгляду спорів стосовно правовідносин, які виникають у сфері правового регулювання питань, пов’язаних зі статусом депутатів місцевих рад. Надання правової оцінки застосуванню територіальними виборчими комісіями положень Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" у ході реалізації ними своїх повноважень під час процедури відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою до компетенції Центральної виборчої комісії не належить.

Під час засідання Комісія погодила використання програмно-апаратних комплексів (ПАК) системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення для потреб органів ведення та регіональних органів адміністрування Державного реєстру виборців усім обласним та Київській міській державним адміністраціям у загальній кількості 389 одиниць.

Також Комісія встановила, що обласні та Київська міська державні адміністрації здійснюють розподіл таких ПАКів між відповідними органами ведення та регіональними органами адміністрування Державного реєстру виборців.

На завершення засідання Комісія внесла зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

24.11.2017 р.