ЦВК ЗАРЕЄСТРУВАЛА 215 КАНДИДАТІВ У НАРОДНІ ДЕПУТАТИ УКРАЇНИ, ВКЛЮЧЕНИХ ДО ВИБОРЧОГО СПИСКУ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ "БАТЬКІВЩИНА", 34 –  ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ ГРОМАДЯНСЬКИЙ РУХ УКРАЇНИ ТА  283 "МАЖОРИТАРНИКА"

22 вересня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова КомісіїМихайло Охендовський.

Комісія зареєструвала 34 кандидати у народні депутати України, включених до виборчого списку Політичної партії Громадянський рух України, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

Розглянувши відповідні документи, Комісія встановила, що на день подання заяви політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" про реєстрацію кандидатів у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі до ЦВК не подали заяви про згоду балотуватися кандидатами у народні депутати України від цієї політичної сили Болюра А.В., Шишкіна З.Л., Шевченко П.Я., Дурачевська Н.А., Перванчук Р.В., Івшинюта О.М., Гончаренко Т.П., включені до виборчого списку кандидатів у народні депутати України відповідно під №  83, 102, 104, 179, 185, 216, 217. Відтак, ЦВК прийняла рішення вважати зазначених осіб виключеними з 18 вересня 2014 року з виборчого списку кандидатів у народні депутати України політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

Наступною  постановою Комісія зареєструвала 215 кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України.

Комісія зареєструвала 127 кандидатів у народні депутати України, висунутих Партією Сергія Тігіпка "Сильна Україна", 4 – висунутих Партією "Справедливість", 3 – висунутих Політичною партією "НОВА ПОЛІТИКА", 3 – висунутих Політичною Партією "5.10", 3 – висунутих Політичною партією "Демократичний альянс" в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України.

Крім того, за відсутності документів, зазначених у частині першій статті 55 виборчого закону, Комісія відмовила в реєстрації 21 кандидата у народні депутати України, висунутих Політичною партією "Воля".

Розглянувши відповідні документи та встановивши їх відповідність вимогам виборчого закону, Комісія  зареєструвала 143 кандидати у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах у порядку самовисування.

Окрім того, Комісія відмовила в реєстрації 33 кандидатів у народні депутати України, а саме: Гузенка К.О. – в ОВО № 30, Яковченка І.А. – в ОВО № 32, Баландіна С.В. – в ОВО № 35, Шаповалова О.Г. – в ОВО № 40, Шевченка Є.С. та Кузнецова М.М. – в ОВО № 66, Каганця Р.М. – в ОВО № 68, Барзіона М.О. – в ОВО № 75, Дроняка М.М. – в ОВО № 89, Ступака І.С. – в ОВО № 91, Тесленка Ю.В. – в ОВО № 96, Войтенка О.М. – в ОВО № 97, Ковтуненка І.В. та Мігалатюка В.В. – в ОВО № 100, Грицюка В.В. – в ОВО № 101, Угніченка А.В. – в ОВО № 102, Демідова С.М. та Маркова О.О.  – в ОВО № 133, Булиги Т.В., Романчук Ю.О., Короля О.Г., Кірієнко О.В., Васильковського В.М., Їжаківського І.І., Каптусарової Н.О., Обловатного А.М. та Верещака С.М. – в ОВО № 134, Голованя А.А., Козицького Ю.Л. та Барабошко О.О. – в ОВО № 135, Белінського І.В. та Паламар І.Є. – в ОВО № 141, Цвєткова А.В. – в ОВО № 211 на позачергових виборах народних депутатів України у зв’язку з відсутністю документів, зазначених у частині другій статті 55 виборчого закону.

З тих же підстав відмовлено в реєстрації кандидата у народні депутати України Кузьменка С.Ю., висунутого партією "Справедливість" в ОВО № 76 та Приймака С.В. – висунутого Партією Сергія Тігіпка "Сильна Україна" в ОВО № 90.

Таким чином, станом на 22 вересня Комісія зареєструвала 690 кандидатів у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. З них:

215– включені до виборчого списку політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина";

205– включені до виборчого списку Комуністичної партії України;

146– включені до виборчого списку Політичної партії "Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)";

90– включені до виборчого списку Партії "ВІДРОДЖЕННЯ";

34– включені до виборчого списку Політичної партії Громадянський рух України.

В одномандатних виборчих округах зареєстровано 676 кандидатів у народні депутати України, в тому числі висунутих шляхом самовисування –  503, партіями – 173.

Зареєстровано довірених осіб деяких кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих  в одномандатних виборчих округах.

Комісія внесла зміни до своєї постанови від 12 вересня 2014 року № 924 в частині викладення відомостей щодо кандидата у народні депутати України Чундак М.В.

Окремою постановою Комісія затвердила зміни до Порядку фінансування окружних виборчих комісій та дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів народних депутатів України, затвердженого 12 липня 2012 року постановою ЦВК № 110 та наказом Міністерства фінансів України № 825.

Розглянувши подання суб’єктів внесення кандидатур до складу ОВК про заміну їх членів, заяву голови ОВК про складення його повноважень без припинення членства в цій комісії, а також витяги з протоколів засідань ОВК щодо відмови членів цих комісій скласти присягу, ЦВК внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 5 вересня 2014 року № 858.

Затверджено рішення 15 окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України щодо виконання повноважень членів цих комісій на платній основі на позачергових виборах народних депутатів України.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

22.09.2014 р.