ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА НИЗКУ ПОТОЧНИХ ПИТАНЬ

19 вересня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія внесла зміни технічного характеру до постанови ЦВК від 3 червня 2016 року № 182 "Про структуру і чисельність Секретаріату та патронатної служби Центральної виборчої комісії, Служби розпорядника Державного реєстру виборців", а також – до постанови ЦВК від 29 січня 2018 року № 13 "Про штатний розпис Центральної виборчої комісії  на 2018 рік".

Окрім того, з метою забезпечення повноти і коректності персональних даних Державного реєстру виборців Комісія внесла зміни до Інструкції про заповнення форм подань з відомостями про виборців (осіб), на підставі яких здійснюється періодичне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців, затвердженої постановою ЦВК від 13 січня 2011 року № 6.

До ЦВК надійшла скарга громадської організації "Жіночий Активний рух" разом із доданими до неї матеріалами щодо порушення Конституції та законів України під час проведення процедури добровільного об’єднання територіальних громад сіл Червона Слобода, Вергуни, Нечаївка, Хутори Черкаського району Черкаської області, суб’єктом оскарження в якій було зазначено Черкаську обласну державну адміністрацію.

Вивчивши вказану скаргу, Комісія залишила її без розгляду, оскільки Конституцією України та законами України не наділена повноваженнями щодо розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність Черкаської обласної державної адміністрації.

Водночас ЦВК зазначила, що указана в скарзі інформація свідчить про можливе вчинення кримінальних правопорушень посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування під час проведення процедури добровільного об’єднання територіальних громад сіл. А відтак – звернулася до Головного управління Національної поліції в Черкаській області та надіслала копію вказаної скарги разом з доданими матеріалами для проведення перевірки викладених у них обставин та вжиття заходів реагування відповідно до законодавства України.

Окрім того, внесено зміни технічного характеру до Переліку одномандатних виборчих округів, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 28 квітня 2012 року № 82.

На завершення засідання Комісія внесла зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

19.09.2018 р.