ЦВК ПЕРЕДАЛА ДВК ЗАКОРДОННИХ ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЬ ВИБОРЧІ БЮЛЕТЕНІ З ПОЗАЧЕРГОВИХ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, А ТАКОЖ ЗАРЕЄСТРУВАЛА 532 ОФІЦІЙНИХ СПОСТЕРІГАЧА ВІД МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ІНОЗЕМНИХ ДЕРЖАВ

17 травня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Під час засідання ЦВК передала дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць через представника Міністерства закордонних справ України – начальника Управління генерального секретаріату Анатолія Діденка виборчі бюлетені з виборів Президента України для голосування у закордонному виборчому окрузі. Всього на 114 закордонних виборчих дільниць було передано 442 тис. 436 бюлетенів. Після завершення процедури передачі було складено відповідний протокол.

Також Комісія скасувала реєстрацію уповноваженого представника кандидата на пост Президента України Тігіпка С.Л. у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу на позачергових президентських виборах та зареєструвала іншого.

Розглянувши відповідні звернення від міжнародних організацій та іноземних держав, ЦВК зареєструвала 532 офіційних спостерігача: 437 – від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі, 1 – від Парламентської Асамблеї Ради Європи,   1 – від Фонду Конрада Аденауера, 20 – від Міжнародного Республіканського Інституту, 5 – від Королівства Іспанії, 1 – від Королівства Данія, 4 – від Королівства Норвегія, 28 – від Литовської Республіки, 2 – від Республіки Казахстан, 9 – від Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, 1 – від Сполучених Штатів Америки, 10 – від Словацької Республіки, 1 – від Федеративної Республіки Німеччина, 12 – від Чеської Республіки на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року.Таким чином, загальна кількість зареєстрованих офіційних спостерігачів складає 2191 особу (від дев’ятнадцяти міжнародних організацій – 1950 осіб, від вісімнадцяти іноземних держав – 241 особа).

Окрім того, Комісія, розглянувши подання довіреної особи кандидата на пост Президента України Гриценка А.С. в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі на позачергових президентських виборах разом з іншими документами, зареєструвала 5 офіційних спостерігачів від цього кандидата в закордонному виборчому окрузі.

Водночас, після розгляду подань кандидатів на пост Президента України щодо кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України про заміну їх членів та звернень окружних виборчих комісій про дострокове припинення повноважень членів цих комісій, які двічі і більше разів не з’явилися на засідання виборчих комісій без поважних причин, разом з доданими до них матеріалами було внесено зміни до складу ОВК, утворених відповідно до постанови ЦВК від 14 квітня 2014 року № 268 "Про утворення окружних виборчих комісій з виборів Президента України на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року".

Також Комісія внесла зміни до постанови ЦВК від 25 квітня 2014 року № 370. Відтак, пункт 2.9 Роз’яснення щодо порядку складення протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з виборів Президента України, затвердженого зазначеною постановою, доповнено абзацом такого змісту: "Якщо одночасно з виборами Президента України проводяться вибори народних депутатів України, місцеві вибори, опрацювання списків виборців, контрольних талонів виборчих бюлетенів, невикористаних виборчих бюлетенів із цих виборів здійснюється до відкриття виборчих скриньок".

Розглянувши відповідне звернення міжнародної організації, ЦВК зареєструвала 19 офіційних спостерігачів від Конгресу місцевих та регіональних органів влади Ради Європи на позачергових виборах Білопільського, Васильківського, Збаразького, Зборівського, Кам’янського, Канівського, Київського, Монастирського, Переяслав-Хмельницького, Прилуцького, Роменського, Сумського, Фастівського, Хотинського, Черкаського, Чернівецького міських голів, депутатів Київської та Черкаської міських рад.

На засіданні було внесено зміни до постанови ЦВК від 16 квітня 2014 року № 292 "Про новий склад Київської міської та склад районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів" у частині заміни в одному з додатків прізвища члена Солом’янської районної в місті Києві виборчої комісії.

На завершення засідання Комісія внесла зміни до складу Трускавецької міської виборчої комісії Львівської області, сформованого відповідно до постанови ЦВК від 15 вересня 2010 року № 355 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя), районних у місті Севастополі виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів", а також до складу Дніпровської районної в місті Києві виборчої комісії, сформованого постановою ЦВК від 16 квітня 2014 року № 292 "Про новий склад Київської міської та склад районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

17.05.2014 р.