КОМІСІЯ ДОСТРОКОВО ПРИПИНИЛА ПОВНОВАЖЕННЯ ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТА ВЕЛИКООЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ

12 червня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії.

Комісія розглянула окремі питання діяльності Великоолександрівської сільської виборчої комісії Бориспільського району Київської області.

Вивчивши наявні документи, Комісія встановила порушення цією комісією вимог закону щодо встановлення підсумків голосування та результатів проміжних виборів депутатів Великоолександрівської сільської ради у одномандатному виборчому окрузі № 16, які відбулися 6 травня 2018 року. Також до ЦВК надійшла окрема ухвала Київського окружного адміністративного суду про необхідність вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню вимог закону вказаною сільською виборчою комісією.

 За таких підстав Комісія скасувала дві постанови Великоолександрівської сільської виборчої комісії від 11 травня 2018 року № 83 та № 84 щодо визнання обраним та реєстрації депутата Чорнозубова А.А. на проміжних виборах депутатів Великоолександрівської сільської ради в ОВО № 16.

Окрім того, Комісія встановила факт одноразового грубого порушення Великоолександрівською сільською виборчою комісією Конституції України і Закону України "Про місцеві вибори" та достроково припинила повноваження всього її складу.

При цьому Бориспільську районну виборчу комісію Київської області зобов’язано довести до відома місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, а також зареєстрованих в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцевих організацій політичних партій, які мають право подання кандидатур до складу вказаної сільської виборчої комісії, про можливість подання не пізніше 24 години 14 червня 2018 року до Бориспільської районної виборчої комісії нових кандидатур для включення до складу цієї сільської виборчої комісії.

Також Бориспільську районну виборчу комісію зобов’язано не пізніше 15 червня 2018 року сформувати новий склад Великоолександрівської сільської виборчої комісії.

Окрім того, Комісія зобов’язала Великоолександрівську сільську виборчу комісію після сформування її нового складу до 24 червня 2018 року на підставі протоколу цієї комісії про результати виборів депутатів Великоолександрівської сільської ради в ОВО № 16 від 11 травня 2018 року прийняти рішення про визнання Чорнозубова А.А. обраним депутатом Великоолександрівської сільської ради в цьому окрузі, оприлюднити результати виборів, а також розглянути питання щодо реєстрації Чорнозубова А.А. обраним депутатом Великоолександрівської сільської ради, на підставі наявних у комісії документів.

Також ЦВК вказала Великоолександрівській сільській виборчій комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України під час підготовки і проведення місцевих виборів та організації своєї роботи.

Окрім того, під час засідання було розглянуто окремі питання діяльності Черкаської міської виборчої комісії.

Так, Комісія встановила систематичні порушення Черкаською міською виборчою комісією Конституції України і законів України та достроково припинила повноваження усього її складу.

При цьому було встановлено, що місцеві організації політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, а також зареєстровані в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцеві організації політичних партій, які мають право подання кандидатур до складу вказаної виборчої комісії, можуть не пізніше 24 години 14 червня 2018 року подати до ЦВК кандидатури для включення до її складу.

Також Комісія звернулася до Головного управління Національної поліції в Черкаській області та передала копії матеріалів для проведення перевірки наведених у них обставин та вжиття заходів реагування відповідно до законодавства України.

Разом з тим ЦВК звернула увагу нового складу Черкаської міської виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України у своїй діяльності.

Окрім того, під час засідання Комісія внесла зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

12.06.2018 р.