ЦВК ДОСТРОКОВО ПРИПИНИЛА ПОВНОВАЖЕННЯ УСЬОГО СКЛАДУ ОКРУЖНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ З ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВИБОРЧОГО ОКРУГУ № 163

12 березня після перерви Центральна виборча комісія продовжила свою роботу в режимі засідання, під час якого розглянула окремі питання діяльності окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 163.

Так, Комісією було встановлено, що постанова вказаної виборчої комісії від 10 березня 2019 року № 8 "Про утворення дільничних виборчих комісій в межах ТВО 163" була прийнята з порушеннями вимог Закону України "Про вибори Президента України".

Зокрема, вказана ОВК порушила вимоги виборчого закону щодо права пропорційної частки кожної категорії посад у дільничних виборчих комісіях для кожного суб’єкта внесення відповідного подання, встановивши переваги при призначенні голів, їх заступників та секретарів дільничних виборчих комісій для окремих кандидатів на пост Президента України.

Окрім того, як вбачалося з пояснень, наданих головою цієї комісії, окружною виборчою комісією порушено порядок підготовки та розгляду питань на засіданні комісії.

За таких підстав Комісія скасувала постанову окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 163 від 10 березня 2019 року № 8 "Про утворення дільничних виборчих комісій в межах ТВО 163" та достроково припинила повноваження усього її складу у зв’язку із порушенням нею Закону України "Про вибори Президента України".

При цьому встановлено, що кандидати на пост Президента України, які мають право подання кандидатур до зазначеної окружної виборчої комісії, можуть не пізніше 24 години 14 березня 2019 року внести подання до Центральної виборчої комісії щодо кандидатур для включення до її складу.

Комісія зобов’язала ОВК територіального виборчого округу  № 163 після сформування її нового складу до 16 березня 2019 року утворити дільничні виборчі комісії в межах вказаного територіального виборчого округу з неухильним дотриманням вимог закону.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

12.03.2019 р.