КОМІСІЯ ВИЗНАЛА ОБРАНИМ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ ІВАНА САВКУ

10 жовтня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Своєю постановою Комісія звернулася до Верховної Ради України щодо необхідності невідкладного розгляду проекту Закону України про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" (реєстр. № 8496 від 18 червня 2018 року) та прийняття відповідного закону.

Зазначеним законопроектом пропонується внести зміни до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", збільшивши видатки загального фонду за бюджетними програмами 6731010 "Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів" та 6731050 "Функціонування Державного реєстру виборців" відповідно на 36 810,0 тис. грн та 12 850,0 тис. грн за рахунок відповідного зменшення видатків загального фонду за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" на 49 660,0 тис. гривень.

Комісія констатувала, що Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 4 липня 2018 року ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти вказаний законопроект за основу та в цілому як закон з урахуванням викладених ним пропозицій. Однак на сьогодні законопроект залишається не розглянутим Верховною Радою України.

Зазначені зміни зумовлені необхідністю посилення безпеки інформаційних ресурсів Центральної виборчої комісії в умовах постійних кібератак на інформаційні системи в Україні, особливо в контексті підготовки та проведення чергових виборів Президента України та чергових виборів народних депутатів України у 2019 році.

Окремо Комісія зазначила, що вказаний законопроект не передбачає залучення додаткових бюджетних коштів, оскільки пропонується здійснити перерозподіл видатків державного бюджету в межах загального обсягу видатків загального фонду державного бюджету, передбаченого Комісії у Законі України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", між бюджетними програмами, закріпленими за ЦВК.

Окрім того, розглянувши заяви кандидатів у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року Кондратюка Сергія Дмитровича та Гоцула Ігоря Євгенійовича, включених до виборчого списку Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" під № 82 та № 83 відповідно, про відмову від балотування, Комісія скасувала реєстрацію вказаних кандидатів у народні депутати України, виключивши їх із зазначеного виборчого списку.

4 жовтня 2018 року Верховна Рада України своєю Постановою достроково припинила повноваження народного депутата України Єфремової І.О., обраної на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі від Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ", у зв’язку з особистою заявою про складення нею депутатських повноважень.

Відтак, Комісія визнала обраним народним депутатом України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі Савку Івана Івановича, 1972 року народження, освіта вища, заступника командира військової частини по роботі з особовим складом – начальника відділення військової частини АА 0224, проживає в місті Миколаєві, безпартійного, включеного до виборчого списку Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" під № 84.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

10.10.2018 р.