КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА ОКРЕМІ ПИТАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗДОРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ ТА СКАСУВАЛА ДЕЯКІ РІШЕННЯ БОГУСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

31 травня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія затвердила Порядок одноразової передачі Міністерству оборони України відомостей Державного реєстру виборців для формування бази даних Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних.

Окрім того, у зв'язку з відсутністю належних підстав, Комісія відмовила у задоволенні скарг депутатів Херсонської міської ради Леонової Л.М. та Назаряна Є.Г., у яких суб'єкти звернення просили встановити факт одноразового грубого порушення Херсонською міською виборчою комісією вимог Конституції України і законів України та достроково припинити повноваження всього її складу.

До Комісії надійшли заява ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ" щодо порушення Богуславською міською виборчою комісією Київської області законодавства України під час розгляду питання про відкликання депутата Богуславської міської ради Флата А.Я. за народною ініціативою, а також пояснення вказаної виборчої комісії щодо здійснення нею процедури відкликання депутатів Богуславської міської ради Максимчук Ю.В. та Флата А.Я. за народною ініціативою та обставин проведення засідання 13 березня 2017 року разом із доданими документами.

Вивчивши наявні документи та пояснення, Комісія встановила, що засідання Богуславської міської виборчої комісії 13 березня 2017 року проведені з порушенням передбачених виборчим законом вимог.

За таких обставин Комісія визнала протиправною бездіяльність Богуславської міської виборчої комісії щодо непроведення 3 березня 2017 року у визначеному виборчим законом порядку засідання на виконання Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" для організації перевірки отриманих підписних листів та інших матеріалів щодо відкликання депутатів Богуславської міської ради Максимчук Ю.В. та Флата А.Я. Також визнано протиправними дії цієї виборчої комісії, що полягали у проведенні нею засідань 13 березня 2017 року з порушенням передбачених виборчим законом вимог.

Разом з тим, Комісія скасувала рішення вказаної виборчої комісії від 13 березня 2017 року про визнання депутатами Богуславської міської ради VII скликання Кравченка В.М. та Ковальової Н.В., зафіксовані у протоколі засідання № 1 цієї комісії.

Також скасовано рішення Богуславської міської виборчої комісії від 13 березня 2017 року про направлення до вищих керівних органів політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" та ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ" звернень щодо відкликання депутатів Богуславської міської ради відповідно Максимчук Ю.В. та Флата А.Я. за народною ініціативою, зафіксовані в протоколі № 2 засідання вказаної виборчої комісії.

Окрім того, Комісія звернула увагу всього складу Богуславської міської виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України.

Під час засідання ЦВК розглянула окремі питання діяльності Здорівської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області щодо встановлення підсумків голосування та результатів позачергових виборів Здорівського сільського голови 30 квітня 2017 року.

Вивчивши наявні документи, Комісія визнала незаконними дії дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 320300 та Здорівської сільської виборчої комісії щодо складання акту від 8 травня 2017 року про виявлення обставин, передбачених пунктом 2 частини першої статті 81 Закону України "Про місцеві вибори", складання протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 320300, про підсумки голосування та результати позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року в єдиному одномандатному виборчому окрузі від 8 травня 2017 року.

Окрім того, Комісією скасовано низку постанов ДВК виборчої дільниці № 320300 та Здорівської сільської виборчої комісії, прийнятих 7 – 8 та 15 травня 2017 року.

ЦВК зобов'язала ДВК виборчої дільниці № 320300 до 6 червня 2017 року включно здійснити підрахунок голосів виборців на цій виборчій дільниці з використанням виборчих бюлетенів з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року, які знаходяться на зберіганні в архівному секторі Васильківської РДА, а також скласти в порядку, встановленому виборчим законом, протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 320300 та до 7 червня 2017 року включно доставити запаковані його примірники Здорівській сільській виборчій комісії.

У свою чергу Здорівську сільську виборчу комісію ЦВК зобов'язала невідкладно, але не пізніше 8 червня 2017 року прийняти і розглянути на своєму засіданні протокол ДВК виборчої дільниці № 320300 про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови 30 квітня 2017 року. А на його підставі – встановити підсумки голосування та результати позачергових виборів Здорівського сільського голови    30 квітня 2017 року шляхом складання відповідних протоколів.

Також Здорівську сільську виборчу комісію до 9 червня 2017 року включно зобов'язано доставити до ЦВК звіт про виконання цієї постанови Комісії, належним чином засвідчені копії протоколів ДВК виборчої дільниці № 320300 про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 320300, про підсумки голосування з виборів Здорівського сільського голови в єдиному ОВО, про результати виборів Здорівського сільського голови в єдиному ОВО, а також рішення, прийнятого на підставі зазначеного протоколу про результати виборів Здорівського сільського голови.

При цьому Комісія звернула увагу Здорівської сільської виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України.

На завершення засідання розглянуто поточне питання функціонування Державного реєстру виборців.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

31.05.2017 р.