ЦВК ЗВЕРНУЛАСЯ ДО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ЩОДО ПЕРЕРОЗПОДІЛУ ВИДАТКІВ НА ПРОВЕДЕННЯ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ

29 вересня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Вчора, 28 вересня, до Комісії надійшло розпорядження Кабінету Міністрів України від 22  вересня 2016 року № 696-р "Деякі питання забезпечення фінансування проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад та сільських, селищних, міських голів об'єднаних територіальних громад". Вказаним розпорядженням Центральній виборчій комісії виділено кошти для забезпечення фінансування проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад та сільських, селищних, міських голів об'єднаних територіальних громад.

Міністерству фінансів України доручено здійснити зазначені видатки за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.

У зв'язку із цим Центральна виборча комісія зазначила, що відповідно до Бюджетного кодексу України видатки на проведення місцевих виборів у випадках, передбачених законом, належать до видатків місцевих бюджетів.

Відповідно до Закону України "Про місцеві вибори" бюджетні витрати на підготовку і проведення місцевих виборів здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, коштів відповідних місцевих бюджетів.

При цьому витрати на підготовку і проведення перших місцевих виборів здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на здійснення Центральною виборчою комісією керівництва та управління у сфері проведення виборів та референдумів, коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України.

Таким чином, єдиним передбаченим Законом джерелом фінансування підготовки та проведення перших місцевих виборів є кошти цільової субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам.

Метою прийняття відповідного розпорядження уряду було фінансування проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад та сільських, селищних, міських голів об'єднаних територіальних громад.

Проте зазначене не передбачає механізму перерахування коштів з резервного фонду місцевим бюджетам. А це, у свою чергу, унеможливлює перерахування коштів з державного бюджету місцевим бюджетам для територіальних виборчих комісій.

У зв'язку з цим Комісія звернулася до Кабінету Міністрів України щодо здійснення в межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Центральній виборчій комісії на 2016 рік у загальному фонді державного бюджету, перерозподілу видатків шляхом зменшення обсягу видатків споживання за бюджетною програмою 6731700 "Забезпечення фінансування проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад та сільських, селищних, міських голів об'єднаних територіальних громад" на суму 30 000 тис. гривень та збільшення обсягу видатків споживання за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" на таку саму суму.

Крім того, розглянувши відповідне клопотання, Комісія надала дозвіл Всеукраїнській громадській організації "Передові правові ініціативи" мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад, сільських, селищних голів та перших виборів старост сіл, селищ, які відбудуться 6 та 13 листопада 2016 року.

Комісія визначила розмір грошової застави для кандидата на посаду міського голови, для виборчого списку кандидатів у депутати міської ради, висунутого в багатомандатному виборчому окрузі на перших місцевих виборах, які відбудуться 11 грудня 2016 року в Тернопільській та Чернігівській областях.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

29.09.2016 р.