ЦВК ЗАРЕЄСТРУВАЛА ТРЬОХ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ

29 липня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія зареєструвала трьох народних депутатів України, обраних на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року в ОВО № 23, 85, 183, відповідно Констанкевич І.М., Шевченка В.Л. та Одарченка Ю.В.

Крім того, під час засідання було зазначено, що до Комісії продовжують надходити численні звернення ОДА щодо призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів. Зазначене зумовлює потребу в додатковому обсязі коштів на 2016 рік за відповідною бюджетною програмою.

З метою забезпечення фінансування підготовки та проведення таких місцевих виборів Комісія вирішила звернутися до Кабінету Міністрів України щодо здійснення перерозподілу видатків між бюджетними програмами 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України" та 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Окрім того, виникла нагальна потреба в перерозподілі коштів у межах бюджетної програми 6731050 "Функціонування Державного реєстру виборців" між видатками споживання та видатками розвитку.

У зв'язку з цим Комісія внесла на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо перерозподілу деяких видатків державного бюджету, передбачених Центральній виборчій комісії на 2016 рік.

Комісія затвердила обсяги видатків для включення до бюджетних запитів за трьома бюджетними програмами до проекту Державного бюджету України на 2017 рік, а саме:

за бюджетною програмою 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України" –  у сумі 32 795,0 тис. гривень;

за бюджетною програмою 6731050 "Функціонування Державного реєстру виборців" –  у сумі 33 249,1 тис. гривень;

за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" – у сумі 42 601,3 тис. гривень.

У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про державну службу" Комісія внесла зміни до Регламенту Центральної виборчої комісії, затвердженого постановою ЦВК від 26 квітня 2005 року №72,  до Положення про Секретаріат Центральної виборчої комісії,  затвердженого постановою ЦВК від 19 червня 2015 року № 95 та до Положення про Службу розпорядника Державного реєстру виборців, затвердженого постановою ЦВК від 26 травня 2007 року № 34.

Комісія відмовила у задоволенні запиту на інформацію голови тимчасової контрольної комісії Бобринецької районної ради Кіровоградської області Бергера С.В. стосовно надання належним чином засвідченої копії звернення Кіровоградської ОДА до ЦВК щодо призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови Бобринецької об'єднаної територіальної громади, а також копії рішення ЦВК про призначення таких виборів. Рішення прийнято у зв'язку з тим, що в Комісії відсутні запитувані документи.

ЦВК залишила без розгляду по суті скаргу офіційного спостерігача від громадської організації "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка" в ОВО № 151 Коніжая Р.О., суб'єктом оскарження в якій було визначено окружну виборчу комісію цього ж округу, оскільки Центральна виборча комісія не є належним суб'єктом її розгляду.

З цієї ж підстави залишено без розгляду по суті скаргу цього ж скаржника, у якій суб'єктом оскарження було визначено Центральну виборчу комісію.

Окрім того, Комісія залишила без розгляду по суті повторно подану скаргу кандидата в народні депутати України в ОВО № 183 на проміжних виборах народних депутатів України Опанащенка М.В., суб'єктом оскарження в якій було визначено окружну виборчу комісію вказаного виборчого округу. Скаргу подано повторно з невиправленими недоліками та з порушенням строків оскарження.

Розглянувши подання суб'єктів внесення кандидатур до складу ОВК про заміну їх членів, Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 27 травня 2016 року № 143.

Також внесено зміни до складу Херсонської міської виборчої комісії, сформованого постановою ЦВК від 11 жовтня 2015  року № 419 "Про новий склад Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області".

На завершення засідання, розглянувши подання місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України восьмого скликання, та зареєстрованих у встановленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцевих організацій політичних партій щодо кандидатур до складу Ірпінської міської виборчої комісії Київської області, Комісія сформувала новий склад цієї комісії  у кількості 17 осіб.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

29.07.2016 р.