ЦВК ЗАРЕЄСТРУВАЛА М.ДОБКІНА, С.ТІГІПКА ТА В.РАБІНОВИЧА КАНДИДАТАМИ НА ПОСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

28 березня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія розглянула заяви громадян України Добкіна М.М., Тігіпка С.Л., Рабіновича В.З. про самовисування кандидатами на пост Президента України та додані до них документи.

Проаналізувавши зазначені документи, Комісія встановила їх відповідність вимогам виборчого законодавства та зареєструвала кандидатами на пост Президента України на позачергових виборах Президента України  25 травня 2014 року:

Добкіна Михайла Марковича, 1970 року народження, освіта вища, тимчасово непрацюючого, члена Партії регіонів, який проживає в місті Харкові;  

Тігіпка Сергія Леонідовича, 1960 року народження, освіта вища, народного депутата України, члена Партії регіонів, який проживає в місті Києві;

Рабіновича Вадима Зіновійовича, 1953 року народження, освіта загальна середня, Голову Наглядової ради ТОВ "Ньюс Нетворк", безпартійного, який проживає в місті Києві.

Таким чином, станом на 28 березня 2014 року Центральною виборчою комісією зареєстровано 5 кандидатів на пост Президента України на позачергових виборах Президента України  25 травня 2014 року.

Подання документів до ЦВК для реєстрації кандидата на пост Президента України завершується о 24 годині  30 березня 2014 року.

Розглянувши відповідні заяви зазначених кандидатів на пост Президента України, ЦВК зареєструвала їх уповноважених представників у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу.

Також зареєстровано 3 довірених осіб кандидата на пост Президента України Кузьміна Р.Р. на позачергових президентських виборах в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі.

Крім того, Комісія відмовила в реєстрації кандидатами на пост Президента України Мірошніченку Д.Л., Марінічу В.К., Рекалу П.Я., Оноприюк Т.Г. та Аббасову З.Д., оскільки ними порушено встановлений виборчим законом порядок висування кандидата або подані ними документи не відповідають вимогам статей 48 та 51 Закону України "Про вибори Президента України".

Розглянувши клопотання чотирьох громадських організацій, Комісія надала дозвіл мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів Президента України: ГРОМАДСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ "ІНСТИТУТ МЕДІА ПРАВА", Всеукраїнській громадській організації "Інститут приватного та публічного права" – на всій території України, Громадській організації "За нове суспільство" – на території  Львівської області, а ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ГРОМАДСЬКОМУ ОБ’ЄДНАННЮ "Буковинський центр виборчих технологій" – на території Чернівецької області.

Таким чином, ЦВК завершила процес надання дозволу громадським організаціям мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів Президента України. Загальна кількість таких громадських організацій – 10. Деякі з них мають право спостерігати за виборами в окремих регіонах України, інші – на всій її території.

Під час засідання Комісія своєю постановою затвердила Порядок розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України.

Затверджено також зразки та описи печаток, вивісок окружної і дільничних виборчих комісій з виборів Президента України та штампа "Вибув", а також Порядок виготовлення, передачі, зберігання і використання печаток виборчих комісій та штампа "Вибув".

Крім того, Комісія внесла деякі зміни до своєї постанови від 17 травня 2012 року № 85 "Про Порядок передачі виборчим комісіям виборчих бюлетенів з виборів Президента України".

На завершення засідання Комісія своєю постановою погодила використання Херсонською обласною державною адміністрацією шести програмно-апаратних комплексів системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення після підписання нею додаткової угоди до Договору від 19 листопада 2012 року про безоплатне відповідальне зберігання програмно-апаратних комплексів системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

28.03.2014 р.