ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ЦВК ЖАННА УСЕНКО-ЧОРНА: "СЬОГОДНІ СЕРЕД ШИРОКОГО СПЕКТРУ ВИКЛИКІВ У СФЕРІ ОРГАНІЗАЦІЇ І ПРОВЕДЕННЯ ВИБОРІВ СТРІМКО ЗАГОСТРЮЮТЬСЯ ПИТАННЯ ПОСИЛЕННЯ КІБЕРБЕЗПЕКИ ТА ПРОЗОРОСТІ"

27 березня у Києві пройшов круглий стіл "Посилення ефективності та прозорості адміністрування виборів Центральною виборчою комісією", організований ЦВК та Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Відкриваючи захід, заступник Голови Комісії Жанна Усенко-Чорна насамперед висловила вдячність за багаторічну співпрацю Координатору проектів ОБСЄ в Україні пану Послу Вайдотасу Вербі й співробітникам його офісу та зазначила, що нинішній круглий стіл також стане корисним заходом задля опрацювання спільних планів з розбудови демократичних інститутів в нашій країні. "Без постійної допомоги ОБСЄ як під час підготовки проведення виборів, так і у міжвиборчий період важко та й не варто уявляти вже реалізовані масштабні проекти в рамках основних тематичних напрямів Плану нашої співпраці", – додала заступник Голови ЦВК.

Окрім того, вона звернула увагу на наймасштабніший проект зі створення та реформування Державного реєстру виборців, який, за словами Жанни Усенко-Чорної, забезпечив якісні зрушення у підвищенні стандартів проведення виборів в Україні.

Щодо чергової, спільної з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, програми "Посилення кібербезпеки і прозорості виборчих процесів в Україні", яка і стала предметом обговорення під час цього заходу, заступник Голови Комісії зазначила, що сьогодні, як ніколи, серед широкого спектру викликів у сфері організації і проведення виборів стрімко загострюються питання посилення кібербезпеки та прозорості.

– Тому інвентаризація проблемних і чутливих моментів з теми сьогоднішнього круглого столу, а також дискусія навколо них стане корисним кроком у напрямі практичної реалізації побудови грамотної й професійної політики в цих питаннях, – наголосила Жанна Усенко-Чорна.

Своєю чергою пан Посол Вайдотас Верба зазначив, що Центральна виборча комісія є давнім, надійним і довіреним партнером Координатора проектів ОБСЄ в Україні, з якою співпраця відбувається відповідно до спільно визначених потреб. "Під час нашого співробітництва ми завжди покладаємося на запити і прохання наших партнерів, в даному випадку ЦВК. І це стає однією з головних передумов вдалої реалізації проектів», – додав пан Посол.

Також він висловив сподівання, що й нинішній круглий стіл допоможе напрацювати важливі спільні висновки та рекомендації, що стануть запорукою успішного виконання чергової програми, а з тим – посилити кібербезпеку та прозорість виборчих процесів в Україні.

Заступник керівника Секретаріату Комісії Сергій Дубовик, розповідаючи про очікування від реалізації зазначеного проекту, зауважив, що питання, які розглядаються під час цього заходу, є актуальними з огляду на те, що частиною реформи державного управління в Україні є реформування управління даними, впровадження електронного документообігу, створення передумов для підвищення рівня кібербезпеки, посилення прозорості, зокрема, в діяльності ЦВК та виборчих комісій нижчого рівня.

З інформацією щодо включення Державного реєстру виборців до набору даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, учасників круглого столу ознайомив керівник Служби розпорядника ДРВ Олександр Стельмах. В цьому контексті доречним став виступ керівника напряму відкритих даних проекту "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах" (TAPAS) Катерини Онілогву на тему: "Відкриті виборчі дані: міжнародні практики та рекомендації впровадження в Україні".

Про мету і завдання проекту "Посилення кібербезпеки і прозорості виборчих процесів в Україні" присутнім детально розповів співробітник з питань виборів і врядування Координатора проектів ОБСЄ в Україні Євген Побережний. А його колега Ігор Ткаченко зупинився на питаннях впровадження системи електронного документообігу, яка, на його погляд, має стати потужним засобом підвищення ефективності, прозорості та адміністративної спроможності ЦВК.

Окрім того, зі своїм баченням вдосконалення онлайн комунікації Центральної виборчої комісії зі стейкхолдерами через офіційний веб-сайт та соціальні медіа учасників круглого столу ознайомила менеджер проекту Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні Юлія Шипілова.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

27.03.2018 р.