ЦВК ВИЗНАЛА ОБРАНИМИ П'ЯТЬОХ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ

26 липня Комісія після перерви продовжила засідання, яке провів Голова ЦВК  М. Охендовський.

Комісія прийняла протокол про підсумки голосування ОВК ОВО № 114 з поміткою "Уточнений".

На підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки голосування ЦВК встановила результати проміжних виборів народних депутатів України 17 липня 2016 року в ОВО № 23, 27, 85, 183, 206. Згідно із законом народними депутатами України в цих округах обрано:

в ОВО № 23 – Констанкевич Ірину Мирославівну, 1965 року народження, освіта вища, завідувача кафедри української літератури Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, заступника голови правління благодійного фонду "Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом", проживає в місті Луцьку, члена ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП", суб'єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП";

в ОВО № 27 – Ричкову Тетяну Борисівну, 1978 року народження, освіта вища, старшого офіцера відділу чергових приймальні Міністра оборони України Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, проживає в місті Дніпрі, безпартійну, самовисування;

в ОВО № 85 – Шевченка Віктора Леонідовича, 1980 року народження, освіта вища, директора ТОВ "Бугіль", проживає в місті Івано-Франківську, члена ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП", суб'єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП";

в ОВО № 183 – Одарченка Юрія Віталійовича, 1960 року народження, освіта вища, директора ПАТ "Будівельна компанія "Будмеханізація", проживає в місті Херсоні, члена політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", суб'єкт висування – політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина";

в ОВО № 206 – Микитася Максима Вікторовича, 1980 року народження, освіта вища, президента Української державної будівельної корпорації "Укрбуд", проживає в місті Києві, безпартійного, самовисування.

Відповідні протоколи ЦВК про результати виборів підписали всі присутні на засіданні члени Комісії.

Також внесено зміни до єдиного кошторису видатків окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України ОВО № 114 на 2016 рік.

Окрім того, до Комісії надійшли скарги Київської обласної організації Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ" на бездіяльність Ірпінської міської виборчої комісії Київської області щодо розгляду подання цієї організації партії про заміну члена Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області. Зазначені скарги повернуто суб'єкту їх подання як такі, що оформлені без дотримання вимог, передбачених законом.

Разом з тим, Комісія розглянула зазначене питання за власною ініціативою.

Вивчивши наявні в ЦВК документи та пояснення, Комісія встановила, що подання Київської обласної організації Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ" про заміну члена Коцюбинської селищної виборчої комісії було внесено до Ірпінської міської виборчої комісії 15 липня 2016 року, а також 17 та 18 липня 2016 року – вдруге та втретє, тобто у період виборчого процесу з позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради Ірпінської міської ради Київської області, призначених на 17 липня 2016 року.

Отже зазначені подання мали бути розглянуті не пізніш як на п'ятий день з дня їх внесення, а внесене 15 липня 2016 року – не пізніше останнього дня перед днем голосування, або, за наявності підстав, залишені без розгляду, про що не пізніше ніж на п'ятий день з дня надходження подання мав бути проінформований суб'єкт його внесення.

Проте належний розгляд вказаних подань в порядку, строки та у встановлений законом спосіб Ірпінська міська виборча комісія не здійснила. Таким чином, допустила протиправну бездіяльність та спричинила порушення права суб'єкта внесення подання до складу Коцюбинської селищної виборчої комісії, що свідчить про грубе порушення нею виборчого законодавства України.

Враховуючи викладене, Комісія встановила факт одноразового грубого порушення Ірпінською міською виборчою комісією вимог Закону України "Про місцеві вибори" та достроково припинила повноваження всього її складу.

Окрім того, встановлено, що місцеві організації політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, а також зареєстровані в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцеві організації політичних партій, які мають право подання кандидатур до складу вказаної виборчої комісії, можуть не пізніше 18 години  28 липня 2016 року подати до ЦВК кандидатури для включення до складу зазначеної комісії.

Також цю комісію зобов'язано після сформування її нового складу до       3 серпня 2016 року включно розглянути наявні у виборчій комісії подання Київської обласної організації Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ" про заміну члена Коцюбинської селищної виборчої комісії.

Комісія звернула увагу нового складу Ірпінської міської виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства та забезпечення реалізації виборчих прав суб'єктів виборчого процесу під час підготовки і проведення місцевих виборів.

До Комісії також надійшло повторне звернення Київської обласної державної адміністрації щодо призначення перших виборів депутатів Гостомельської селищної ради об'єднаної територіальної громади та Гостомельського селищного голови у зв'язку з утворенням на території Київської області Гостомельської селищної об'єднаної територіальної громади.

Розглянувши вказане звернення та додані до нього документи, ЦВК встановила, що Гостомельська селищна об'єднана територіальна громада утворена територіальними громадами, розташованими на території трьох суміжних адміністративно-територіальних одиниць: міста обласного значення Ірпінь, Києво-Святошинського та Бородянського районів Київської області.

Разом з тим, Комісія зазначила, шо, враховуючи відповідні норми Конституції України та Земельного кодексу України, необхідною передумовою призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів і оголошення виборчого процесу таких місцевих виборів у разі входження територіальної громади, розташованої на території суміжного, у тому числі суміжного з містом обласного значення, району до складу об'єднаної територіальної громади, адміністративний центр якої знаходиться в межах міста обласного значення або іншого району, є внесення змін до меж відповідного міста та району.

Вирішення зазначених питань належить до повноважень Верховної Ради України. Проте постанова Верховної Ради України про зміну меж міста Ірпінь, Києво-Святошинського та Бородянського районів Київської області у зв'язку з утворенням Гостомельської селищної об'єднаної територіальної громади до ЦВК не надходила.

Відтак Комісія встановила відсутність правових підстав для призначення Центральною виборчою комісією перших виборів депутатів Гостомельської селищної ради об'єднаної територіальної громади та Гостомельського селищного голови за зверненням Київської ОДА і оголошення виборчого процесу відповідних місцевих виборів.

Окрім того, розглянувши подання суб'єктів внесення кандидатур до складу ОВК про заміну їх членів, Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України ОВО № 151, 206 на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 27 травня 2016 року № 143.

У засіданні Центральної виборчої комісії оголошено перерву.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

26.07.2016 р.