ЦВК ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ЩОДО ДІЙ ОКРЕМИХ ОСІБ ПІД ЧАС ПОВТОРНОГО ГОЛОСУВАННЯ З ВИБОРІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ

24 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Розглянувши звернення Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, Комісія зареєструвала офіційного спостерігача від Сполучених Штатів Америки на чергових виборах депутатів Красноармійської та Маріупольської міських рад Донецької області, Красноармійського та Маріупольського міських голів 25 жовтня 2015 року в день голосування 29 листопада 2015 року.

Таким чином, станом на 24 листопада 2015 року загальна кількість зареєстрованих міжнародних офіційних спостерігачів на місцевих виборах складає 1 672 особи.

Комісія також внесла зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66 "Про утворення звичайних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі" (із змінами).

Окрім того, Комісія розглянула окремі питання організації роботи Вінницької обласної виборчої комісії.

Так, до ЦВК надійшла заява кандидата в депутати Вінницької обласної ради Давиденко Г.В., в якій вона просить зобов’язати цю ОВК внести зміни до протоколу вказаної комісії про результати виборів депутатів зазначеної обласної ради та зареєструвати її депутатом, обраним у багатомандатному виборчому окрузі від Вінницької обласної партійної організації Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина", на підставі протоколу Вінницької районної виборчої комісії про підсумки голосування із вказаних виборів в межах територіального виборчого округу № 9 з позначкою "Уточнений", складеного цією комісією на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду та проведеного повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 050135.

Також до Комісії надійшло звернення Вінницької ОВК стосовно надання роз’яснень щодо її дій, спрямованих на виконання постанови Вінницького окружного адміністративного суду.

Розглянувши вказані заяву та звернення, а також наявні в ЦВК документи, Комісія зобов’язала Вінницьку обласну виборчу комісію вчинити передбачені статтею 86 Закону України "Про місцеві вибори" дії щодо встановлення результатів виборів депутатів Вінницької обласної ради в багатомандатному виборчому окрузі на підставі протоколів ТВК про підсумки голосування із зазначених виборів в межах територіальних виборчих округів, у тому числі з позначкою "Уточнений". Зокрема, – вказаного вище протоколу Вінницької районної виборчої комісії з позначкою "Уточнений".

До Комісії надійшли звернення громадян, представників засобів масової інформації, членів ДВК, офіційних спостерігачів від одного із кандидатів на посаду Дніпропетровського міського голови, офіційних спостерігачів від громадських організацій, а також депутата Красногвардійської районної ради міста Дніпропетровська загальною кількістю 608 звернень.

У них заявники вказували на вчинення 15 листопада 2015 року під час проведення повторного голосування з виборів Дніпропетровського міського голови невстановленими особами дій, що можуть бути кваліфіковані правоохоронними органами як злочинні. Ці дії полягали, зокрема, у розповсюдженні біля приміщень для голосування дільничних виборчих комісій та в інших місцях невідомими особами у білих накидках, які називали себе членами громадської організації "Голосуй активно", друкованих матеріалів для здійснення контролю за волевиявленням виборців, що слугували підставою для отримання виборцями неправомірної вигоди, тобто підкупу виборців. На підтвердження викладеного до деяких звернень додано копії таких друкованих матеріалів.

Разом з тим, до окремих звернень додано фотокопії "запрошення" "громадської ініціативи "Голосуй!". Указані "запрошення" містили повідомлення про те, що 15 листопада 2015 року "відбудеться 2-й тур виборів міського голови Дніпропетровська. Голосування проходитиме з 8:00 до 20:00". На таких "запрошеннях" також поліграфічним способом було надруковано прізвище, ім’я, по батькові виборця, його виборчу адресу, унікальний QR-код, невстановлений порядковий номер, а також було зазначено іншу адресу.

Окрім того, до ЦВК надійшло звернення виборців міста Дніпропетровська, в якому також повідомлялося про здійснення групою осіб під час проведення зазначених виборів масового відкритого підкупу виборців, вчиненого на користь одного із кандидатів на посаду міського голови.

Вивчивши вказані звернення, Комісія зазначила, що наведені у них факти можуть свідчити про наявність у діях окремих осіб ознак кримінальних правопорушень, передбачених статтями 157, 159, 160, 255, 256 Кримінального кодексу України.

Разом з тим, здійснення перевірки викладених у зверненнях чи повідомленнях відомостей про можливі ознаки вчинення злочину або адміністративного правопорушення, прийняття за ними рішень, вирішення питань про притягнення винних осіб до будь-якого виду відповідальності не належить до повноважень ЦВК.

Враховуючи викладене, Комісія звернулася до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області та передала йому зазначені звернення для проведення перевірки та у разі виявлення підстав вжиття заходів реагування відповідно до законодавства України.
Окрім того, ЦВК звернулася до Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України для вжиття ними в межах компетенції вичерпних заходів реагування щодо викладених вище обставин та передала їм копії відповідних матеріалів.

Також Комісія розглянула поточне питання функціонування Державного реєстру виборців.

На завершення засідання внесено зміни до складу деяких ТВК, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

24.11.2015 р.