КОМІСІЯ ВЧЕРГОВЕ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ЗБІЛЬШЕННЯ ВИДАТКІВ НА ПІДГОТОВКУ ТА ПРОВЕДЕННЯ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ У 2017 РОЦІ

24 квітня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія розглянула питання фінансового забезпечення підготовки та проведення місцевих виборів у 2017 році.

Як повідомлялося, ЦВК постановою від 10 листопада 2016 року № 481 звернулася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо збільшення у проекті Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" видатків за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" на 358 млн 889,5 тис. гривень. При цьому додаткова потреба в коштах на 2017 рік визначалася Комісією за інформацією обласних державних адміністрацій щодо утворення у 2017 році 436 об’єднаних територіальних громад.

Проте зазначеним законом Комісії за вказаною бюджетною програмою було передбачено лише 20 млн гривень.

Згідно із прийнятими Комісією рішеннями із зазначених коштів розподілено 19 млн 433,4 тис. гривень на підготовку і проведення позачергових місцевих виборів, призначених Верховною Радою України, та перших виборів депутатів сільських, селищних рад та міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних та міських голів.

Разом з тим, Верховною Радою України призначено позачергові вибори сільських, селищних та міського голів на 11 червня 2017 року, потреба в коштах на підготовку і проведення яких становить 2 млн 748,1 тис. гривень.

Окрім того, на сьогодні до ЦВК надійшли звернення від обласних державних адміністрацій щодо призначення перших місцевих виборів у 34 об’єднаних територіальних громадах. За попередніми розрахунками Комісії обсяг коштів, необхідних для організації підготовки та проведення таких виборів, у разі їх призначення, становить 8 млн 176,1 тис. гривень.

Враховуючи те, що залишок нерозподілених асигнувань за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" становить 566,6 тис. грн, фінансове забезпечення підготовки та проведення призначених Верховною Радою України позачергових місцевих виборів, а також прийняття ЦВК рішення щодо призначення перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах є неможливим.

Комісія також зауважила, що за інформацією ОДА у 2017 році планується утворити 503 об’єднані територіальні громади. Тож до Комісії і надалі надходитимуть відповідні звернення щодо призначення нею перших місцевих виборів, що теж зумовлює потребу в додатковому обсязі коштів.

Таким чином, з метою забезпечення належного фінансування у 2017 році підготовки та проведення перших та позачергових місцевих виборів Комісія постановою від 17 березня 2017 року № 43 звернулася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків Державного бюджету України на 2017 рік за відповідною бюджетною програмою на 285 млн 187,9 тис. гривень.

Однак Міністерство фінансів України листом від 3 квітня 2017 року повідомило Комісію про те, що питання збільшення видатків державного бюджету на проведення місцевих виборів буде розглянуто під час підготовки в установленому порядку змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" у разі вишукання додаткових неінфляційних джерел надходжень до бюджету або в порядку, визначеному статтею 53 Бюджетного кодексу України.

Своєю чергою ЦВК листом від 18 квітня 2017 року звернулась до Прем’єр-міністра України щодо невідкладної підготовки законопроекту про внесення зазначених змін з урахуванням у ньому пропозицій Комісії стосовно фінансового забезпечення місцевих виборів у повному обсязі.

Проте станом на сьогодні питання виділення необхідних коштів не вирішено.

У зв’язку з цим Комісія вчергове звернулася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" у частині збільшення видатків за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" на 272 млн 320,9 тис. гривень.

Окрім того, на розгляд Кабінету Міністрів України внесено пропозиції щодо перерозподілу деяких видатків державного бюджету, передбачених Центральній виборчій комісії на 2017 рік. Зокрема – за бюджетними програмами 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України" та 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" на суму 12 млн 867 тис. гривень.

Також внесено зміни до постанови ЦВК від 1 жовтня 2013 року № 201 "Про розподіл обов’язків між членами Центральної виборчої комісії".

На завершення засідання Комісія протокольним рішенням затвердила Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Центральної виборчої комісії.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

24.04.2017 р.