КОМІСІЯ ЗАТВЕРДИЛА ЗАХОДИ ЩОДО ЕФЕКТИВНОГО ТА РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ НЕЮ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ

23 грудня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія затвердила Заходи щодо ефективного та раціонального використання Центральною виборчою комісією бюджетних коштів.

Окрім того, внесено зміни до Роз'яснення щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласної, районної, міської, районної в місті ради у багатомандатному виборчому окрузі, затвердженого постановою ЦВК від 21 вересня 2015 року № 356.

Розглянувши відповідне звернення Вінницької обласної державної адміністрації, Комісія встановила відсутність правових підстав для призначення нею перших виборів депутатів Гніванської міської ради об'єднаної територіальної громади та Гніванського міського голови і оголошення виборчого процесу відповідних місцевих виборів.

Рішення прийняте у зв'язку з тим, що Гніванську міську об'єднану територіальну громаду утворено територіальними громадами, розташованими на території двох суміжних адміністративно-територіальних одиниць. А, враховуючи відповідні норми Конституції України та Земельного кодексу України, необхідною передумовою призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів і оголошення виборчого процесу таких місцевих виборів у разі входження територіальної громади, розташованої на території суміжного району, до складу об'єднаної територіальної громади, адміністративний центр якої знаходиться в межах іншого району, є внесення змін до меж відповідних районів.
Вирішення вказаних питань належить до повноважень Верховної Ради України. Проте відповідна постанова Верховної Ради України про зміну зазначених меж до Комісії не надходила.

Окрім того, Комісія відмовила Олексію Півтораку в задоволенні його запиту на інформацію щодо надання відомостей, "скільки відсотків голосів виборців отримали політичні партії, які брали участь в перших виборах об'єднаних територіальних громад 11 грудня 2016 року в кожній територіальній громаді і загалом; скільки відсотків голосів виборців отримали політичні партії, які брали участь в перших виборах об'єднаних територіальних громад в кожній територіальній громаді і загалом". Законом України "Про доступ до публічної інформації" визначено, що розпорядник інформації, який не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит, має право відмовити в задоволенні запиту.

З цих же підстав відмовлено у задоволенні запиту на інформацію Ярослави Прокопенко щодо надання відомостей про явку виборців віком від 18 до 24 років на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року та на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

23.12.2016 р.