ЦВК РОЗГЛЯНУЛА ОКРЕМІ ПИТАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ НОВОМОСКОВСЬКОЇ ТА ЗАПОРІЗЬКОЇ РАЙОННИХ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ

23 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

До Комісії надійшла низка колективних звернень депутатів Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області стосовно окремих питань проведення перших виборів у Черкаській селищній об'єднаній територіальній громаді 23 грудня 2018 року. В них, зокрема, повідомляється про неутворення Новомосковською районною виборчою комісією Черкаської селищної виборчої комісії та несформування її складу в зв'язку з призначенням у Черкаській селищній ОТГ указаних місцевих виборів.

Окрім того, ЦВК отримала рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду, яким визнано протиправною бездіяльність цієї виборчої комісії щодо зазначених питань, а також постанову Третього апеляційного адміністративного суду, якою вказане рішення залишено без змін.

На вимогу Комісії надати інформацію про те, чи утворено Новомосковською районною виборчою комісією Черкаську селищну виборчу комісію та сформовано її склад, а також надіслати засвідчену копію рішення (рішень) з цього питання, зазначена комісія відповіді не надала.

Разом з тим, до ЦВК надійшло звернення депутата Черкаської селищної ради Корчун Л.П., у якому повідомляється, що станом на 23 листопада 2018 року Черкаську селищну виборчу комісію не утворено та її склад не сформовано.

Враховуючи викладене, Комісія зобов?язала Новомосковську районну виборчу комісію до 25 листопада 2018 року включно утворити Черкаську селищну виборчу комісію та сформувати її склад у зв'язку з призначенням перших виборів депутатів Черкаської селищної ради та Черкаського селищного голови на 23 грудня 2018 року.

Вказану комісію також зобов'язано до 12 години 26 листопада 2018 року повідомити ЦВК про виконання цієї постанови Комісії та надати належним чином засвідчену копію рішення (рішень), прийнятого за результатами розгляду вказаного питання.

Комісія звернула увагу Новомосковської РВК на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України під час підготовки і проведення місцевих виборів та організації своєї роботи.

Окрім того, до ЦВК надійшло рішення Запорізького окружного адміністративного суду, яким визнано протиправною та скасовано постанову Запорізької районної виборчої комісії Запорізької області від 9 листопада 2018 року № 35 "Про утворення Новоолександрівської сільської виборчої комісії". Указане рішення суду залишено без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду, яка також надійшла до Комісії.

Також до ЦВК надійшло звернення голови зазначеної виборчої комісії з інформацією, що комісія не спроможна провести засідання у зв'язку з неприбуттям на нього необхідної кількості членів комісії, а отже, не має можливості належним чином виконати вказане рішення суду.

Відтак, ця комісія на сьогодні не вжила жодних заходів у зв'язку з ухваленням судового рішення з метою відновлення порушених прав суб'єктів виборчого процесу перших місцевих виборів у Новоолександрівській сільській об’єднаній територіальній громаді 23 грудня 2018 року.

Враховуючи викладене, Комісія зобов'язала Запорізьку районну виборчу комісію у зв'язку зі скасуванням у судовому порядку зазначеного рішення цієї комісії до 25 листопада 2018 року включно вирішити питання щодо утворення та формування складу Новоолександрівської сільської виборчої комісії.

Окрім того, вказану районну виборчу комісію зобов'язано до 11 години 26 листопада 2018 року поінформувати ЦВК про результати розгляду зазначеного питання та надіслати копію рішення, прийнятого за результатами його розгляду.

Також Комісія звернула увагу Запорізької РВК на необхідність забезпечення реалізації виборчих прав суб'єктів виборчого процесу та неухильного дотримання вимог виборчого законодавства під час підготовки і проведення місцевих виборів та організації своєї роботи.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

23.11.2018 р.