КОМІСІЯ ОПТИМІЗУЄ РОБОТУ З ДОКУМЕНТАМИ В ОРГАНАХ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ

21 липня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Розглянувши відповідні клопотання, Комісія надала дозвіл Всеукраїнській громадській організації "Передові правові ініціативи" мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних голів, а також перших виборів старост сіл, селищ, які відбудуться 27 серпня та 3 вересня 2017 року.

Окрім того, під час засідання Комісія розглянула окремі питання діяльності Васильківської районної виборчої комісії Київської області.

Так, 15 червня 2017 року Комісія своєю постановою № 124 "Про окремі питання діяльності Здорівської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області" зобов’язала, зокрема, Васильківську районну виборчу комісію до 18 червня 2017 року включно затвердити новий склад дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 320300 у зв’язку з достроковим припиненням повноважень її попереднього складу з підстав систематичного порушення Конституції України та законів України.

На виконання вказаної постанови ЦВК Васильківська районна виборча комісія 18 червня 2017 року ухвалила постанову № 9 "Про новий склад дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 320300", якою затвердила склад зазначеної виборчої комісії у кількості 12 осіб, а 19 червня 2017 року постановою № 10 "Про зміни дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 320300" внесла зміни до її складу.

28 червня 2017 року постановою Київського апеляційного адміністративного суду визнано протиправною та скасовано постанову вказаної виборчої комісії від 18 червня 2017 року № 9 в частині формування складу ДВК виборчої дільниці № 320300 у складі двох її членів від двох кандидатів на посаду Здорівського сільського голови. За таких обставин склад цієї ДВК зменшився до 10 осіб, тобто став меншим мінімального, встановленого законом для виборчих комісій середніх виборчих дільниць.

Згідно з наданою Комісії інформацією вказана виборча комісія у період з 28 червня 2017 року до сьогодні засідань не проводила і рішень щодо змін у складі вищевказаної ДВК не приймала.

Відтак, унаслідок ухваленого судом рішення кількісний склад указаної ДВК не відповідає вимогам закону, а отже ця виборча комісія є неповноважною, що унеможливлює виконання нею визначених законом функцій та покладених Комісією обов’язків.

За таких обставин ЦВК зобов'язала Васильківську районну виборчу комісію до 28 липня 2017 року включно відповідно до вимог законодавства та відповідних нормативних актів розглянути питання про внесення змін до складу ДВК виборчої дільниці № 320300 шляхом включення до її складу двох осіб за поданням голови Васильківської районної виборчої комісії.

Також Комісія звернула увагу вказаної виборчої комісії на необхідність забезпечення реалізації виборчих прав суб’єктів виборчого процесу та неухильного дотримання вимог виборчого законодавства у своїй діяльності.

Окрім того, Комісія розглянула питання щодо роботи з документами в органах ведення Державного реєстру виборців.

Так, Порядком організаційно-правової підготовки і виконання дій щодо ведення Державного реєстру виборців, затвердженого постановою ЦВК від 20 січня 2011 року № 13, передбачено, що проекти наказів органів ведення Реєстру формуються програмними засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців".

Оформлені на бланку накази керівників органів ведення Реєстру, які містять персональні дані, виготовляються за допомогою друкувальних засобів. Орган ведення Реєстру здійснює облік наказів з використанням програмних засобів АІТС Реєстру, а також у відповідному паперовому журналі.

Так, у середньому в рік на зазначені цілі витрачається близько 900 000 аркушів паперу формату А4, що складає 1 800 пачок. За мінімальної вартості пачки паперу, яка на сьогодні становить 70 грн, сума витрат складає 126 000 грн. У виборчий період витрати зростають в 1,5 рази.

Однієї туби тонеру вистачає на друк 10 000 аркушів паперу формату А4. Мінімальна вартість туби складає 900 грн. (900 000 / 10 000) * 900 = 81 000 грн.

Таким чином, щороку орієнтовні загальні витрати на друк наказів щодо ведення Реєстру становлять 207 000 грн.

З метою оптимізації роботи органів ведення Реєстру Комісією спільно з Державною архівною службою України було опрацьовано питання створення таких наказів в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису керівника органу ведення Реєстру та їх зберігання в АІТС Реєстру протягом установленого строку.

Відтак, з метою підвищення ефективності роботи з документами в органах ведення Реєстру Службою розпорядника Реєстру Комісія прийняла постанову "Про внесення змін до деяких постанов Центральної виборчої комісії".

Постановою передбачено можливість створення наказів керівника органу ведення Реєстру в електронній формі та формування проектів таких наказів програмними засобами АІТС Реєстру за загальними правилами документування, що дозволить суттєво скоротити витрати на їх виготовлення.

На завершення засідання внесено зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановами ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів", та від 29 липня 2016 року № 359 "Про новий склад Ірпінської міської виборчої комісії Київської області".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

21.07.2017 р.