КОМІСІЯ ЗАТВЕРДИЛА КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ОСНОВНИХ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ З ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ ГОЛОСУВАННЯ НА ЧЕРГОВИХ ВИБОРАХ ДЕПУТАТІВ КРАСНОАРМІЙСЬКОЇ ТА МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКИХ РАД, КРАСНОАРМІЙСЬКОГО ТА МАРІУПОЛЬСЬКОГО МІСЬКИХ ГОЛІВ 25 ЖОВТНЯ 2015 РОКУ В ДЕНЬ ГОЛОСУВАННЯ 29 ЛИСТОПАДА 2015 РОКУ

20 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

З метою забезпечення однакового застосування окремих положень Закону України "Про місцеві вибори" Комісія затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення голосування на чергових виборах депутатів Красноармійської та Маріупольської міських рад, Красноармійського та Маріупольського міських голів 25 жовтня 2015 року в день голосування 29 листопада 2015 року.

Окрім того, Комісія залишила без розгляду по суті три повторно подані скарги кандидата в депутати Сонячненської сільської ради та на посаду Сонячненського сільського голови Охтирського району Сумської області Пелих-Палієнко Л.О., суб’єктами оскарження в яких було визначено Сонячненську сільську виборчу комісію та одну із дільничних виборчих комісій з місцевих виборів. Скарги подано повторно з невиправленими недоліками, з порушенням строків їх оскарження та у двох випадках до неналежного суб'єкта оскарження.

Під час засідання Комісія розглянула окремі питання діяльності Рунівщинської сільської виборчої комісії Полтавського району Полтавської області. Зокрема, було встановлено, що на засіданні цієї комісії 17 листопада 2015 року її членами під час огляду сейфу було виявлено відсутність печатки цієї комісії, а також протоколу про підсумки голосування з виборів депутатів Рунівщинської сільської ради в ОВО № 5. На порушення вимог виборчого закону комісія прийняла рішення передати протоколи про підсумки голосування з виборів Рунівщинського сільського голови, депутатів Рунівщинської сільської ради та іншу документацію до Полтавського районного відділу Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

Таким чином, усупереч постанові ЦВК від 13 листопада 2015 року № 561 Рунівщинська сільська виборча комісія не встановила до 24 години 18 листопада 2015 року результати відповідних виборів. Натомість – прийняла постанову від 18 листопада 2015 року № 1 "Про неможливість встановлення результатів виборів на чергових виборах Рунівщинського сільського голови та депутатів Рунівщинської сільської ради", чим порушила гарантоване Конституцією України право громадян вільно обирати та бути обраними до органів місцевого самоврядування.

З огляду на зазначене, Комісія визнала такими, що не відповідають вимогам законодавства дії Рунівщинської сільської виборчої комісії щодо передачі до правоохоронних органів протоколів про підсумки голосування з виборів Рунівщинського сільського голови, депутатів Рунівщинської сільської ради та іншої виборчої документації, а також скасувала її постанову від 18 листопада 2015 року № 1 "Про неможливість встановлення результатів виборів на чергових виборах Рунівщинського сільського голови та депутатів Рунівщинської сільської ради".

Разом з тим, зазначену комісію зобов’язано до 22 листопада 2015 року вжити заходів щодо повернення та отримання нею оригіналів протоколів про підсумки голосування з виборів Рунівщинського сільського голови, депутатів Рунівщинської сільської ради та іншої виборчої документації, а також – до 23 листопада 2015 року  включно встановити результати відповідних виборів.

ЦВК вказала Рунівщинській сільській виборчій комісії на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства у своїй діяльності.

Комісія також звернулася до Головного управління Національної поліції в Полтавській області щодо невідкладного повернення вказаній виборчій комісії оригіналів відповідних протоколів та іншої виборчої документації.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

20.11.2015 р.