КОМІСІЯ ПРИЗНАЧИЛА ПРОМІЖНІ ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ В ОВО № 114 ТА № 183 НА НЕДІЛЮ, 17 ЛИПНЯ 2016 РОКУ, А ТАКОЖ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ЩОДО ЗБІЛЬШЕННЯ ВИДАТКІВ ДЕРЖБЮДЖЕТУ НА 2016 РІК ЗА БЮДЖЕТНОЮ ПРОГРАМОЮ "ПРОВЕДЕННЯ ВИБОРІВ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ"

20 травня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

У зв’язку з достроковим припиненням на підставах і в порядку, передбачених Конституцією України та Законом України "Про статус народного депутата України", повноважень народних депутатів України Гарбуза Ю.Г. та Гордєєва А.А., обраних в одномандатних виборчих округах № 114 (Луганська область) та № 183 (Херсонська область), Комісія призначила проміжні вибори народних депутатів України в цих виборчих округах на неділю, 17 липня 2016 року. При цьому взято до відома, що виборчий процес вказаних виборів починається з дня, наступного після дня опублікування цієї постанови.

Окрім того, Комісія звернулася до Луганської обласної військово-цивільної адміністрації щодо надання їй висновку стосовно можливості організації та підготовки відповідно до закону проведення проміжних виборів народного депутата України на окремих виборчих дільницях ОВО № 114.

Таким чином, 17 липня 2016 року проміжні вибори народних депутатів України відбудуться в семи одномандатних виборчих округах. А саме, в ОВО № 23 (Волинська область), ОВО № 27 (Дніпропетровська область), ОВО № 85 (Івано-Франківська область), ОВО № 114 (Луганська область), ОВО № 151 (Полтавська область), ОВО № 183 (Херсонська область), ОВО № 206 (Чернігівська область).

Висування  кандидатів у народні депутати України в ОВО № 23, 27, 85, 151, 206 розпочалося 19 травня 2016 року, а в ОВО № 114 та № 183 розпочнеться з 22 травня 2016 року.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" Центральній виборчій комісії за бюджетною програмою 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України" передбачено видатки в сумі 19 млн 667 тис. 600 гривень, що є недостатнім для забезпечення у повному обсязі підготовки та проведення зазначених виборів у поточному році.

За попередніми розрахунками Комісії обсяг коштів, необхідних для організації підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів України, призначених на 17 липня 2016 року, становить 32 млн 167 тис. 600 тис. гривень.

Вищезазначене зумовлює потребу в додатковому обсязі коштів.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення належного фінансування підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів України 17 липня 2016 року, Комісія звернулася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків Державного бюджету України на 2016 рік за бюджетною програмою 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України" на суму 12 млн 500 тис. гривень.

Слід зазначити, що 27 квітня 2016 року Центральна виборча комісія вже зверталася до Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків Державного бюджету України на 2016 рік за вказаною бюджетною програмою.

Окрім того, Комісія погодила зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492.

Розглянувши звернення Рівненської та Харківської обласних державних адміністрацій щодо прийняття ЦВК рішення про призначення перших виборів депутатів сільських, селищних та міської рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних та міського голів у зв’язку з утворенням у зазначених областях об’єднаних територіальних громад, Комісія призначила на неділю, 31 липня 2016 року зазначені вибори у п'яти таких об’єднаних територіальних громадах вказаних областей. При цьому Комісія оголосила з 11 червня 2016 року початок виборчого процесу вказаних  виборів.

З метою забезпечення реалізації права на отримання інформації з Державного реєстру виборців громадянами України, виборча адреса яких належить до території АР Крим, міста Севастополя, окремих територій Донецької та Луганської областей, де не функціонують органи ведення Державного реєстру виборців, Комісія прийняла постанову "Про деякі питання забезпечення реалізації громадянами України права на отримання інформації з Державного реєстру виборців".

На завершення засідання внесено зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

20.05.2016 р.