КОМІСІЯ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ, СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ АНТИКОРУПЦІЙНОЇ ПРОКУРАТУРИ, КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ І ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ ТА НАЦІОНАЛЬНОГО АНТИКОРУПЦІЙНОГО БЮРО УКРАЇНИ

19 грудня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

До Комісії надійшли витяг із протоколу № 1 XIII з'їзду Радикальної Партії Олега Ляшка від 11 грудня 2016 року та рішення зазначеного з'їзду про виключення кандидатів у народні депутати України в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року Філоненка А.В., Мочернюка В.В., Русака Д.М., Ширая Ю.В., Смалія В.М., Гусак І.В.,  Пристая О.Р., Карпенка А.А., Присяжнюка Т.В., Ричкіну Л.В. з виборчого списку вказаної партії.

Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія виключила з виборчого списку Радикальної Партії Олега Ляшка зазначених кандидатів у народні депутати України в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, включених до нього відповідно під № 31, 41, 45, 63, 65, 73, 84, 89, 116, 119.

Перед розглядом наступного питання порядку денного засідання Центральної виборчої комісії Голова Комісії Михайло Охендовський з етичних міркувань передав повноваження головування в засіданні заступнику Голови Комісії Жанні Усенко-Чорній та залишив зал засідань ЦВК.

Розглянувши зазначене питання, Комісія звернулася до Генеральної прокуратури України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Комітетів Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції та з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Національного антикорупційного бюро України щодо перевірки викладених у цій постанові обставин та реагування відповідно до законодавства України.

Так, на виконання ухвали Солом'янського районного суду м. Києва 13 грудня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро в період з 23 год. 12 хв. до 00 год. 30 хв. наступного дня за участю керівника Секретаріату Центральної виборчої комісії та його заступника провели обшук в кабінеті № 401, що знаходиться в адміністративній будівлі Центральної виборчої комісії за адресою пл. Лесі Українки, 1, м. Київ.

За таких обставин Центральна виборча комісія зазначила, що проведення обшуку в кабінеті в кабінеті № 401, який з червня 2007 року фактично є службовим кабінетом іншого, ніж Голова Комісії, члена ЦВК, про що працівники Національного бюро були поінформовані до початку проведення обшуку, ставить під сумнів його проведення для досягнення мети, передбаченої статтею 234 КПК України. 

Перед проведенням обшуку представники Комісії звернули увагу детективів НАБУ, що на дверях службового кабінету № 401 розміщено табличку розміром 160 мм х 330 мм із зазначенням прізвища, імені, по батькові та посади відповідного члена Центральної виборчої комісії шрифтом розміром 20 мм. Натомість кабінет Голови Центральної виборчої комісії розташовано на шостому поверсі та має інший номер. Однак таке зауваження детективами НАБУ було проігноровано.

Разом з тим, обшук проводився у нічний час, що не допускається, за винятком невідкладних випадків, коли затримка в його проведенні може призвести до втрати слідів кримінального правопорушення чи втечі підозрюваного, а такі випадки з огляну на вказані вище обставини були відсутні.

Комісія звернула увагу, що багаторазові слідчі дії тривають вже півроку, однак обшук було вирішено провести в нічний час 13 – 14 грудня 2016 року.

Також Комісія зауважила, що, після проведеного обшуку працівниками відділу телекомунікаційних мереж та системного адміністрування Реєстру управління захисту інформації та адміністрування систем Реєстру Служби розпорядника Державного реєстру виборців за зверненням члена Центральної виборчої комісії проведено обстеження автоматизованого робочого місця (АРМ) автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців", розміщеного в його робочому кабінеті № 401 і користувачем якого він є, та зафіксовано, що фронт-панель системного блоку комп'ютера через який здійснюється доступ до Державного Реєстру виборців та кришка DVD-приводу зірвані. АРМ ввімкнути не вдалося.

Працівники Національного бюро за свої протиправні дії чи бездіяльність несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Окрім того, Комісія зауважила, що дії працівників НАБУ щодо проведення в ніч з 13 на 14 грудня 2016 року обшуку в кабінеті № 401, можуть призвести до дискредитації діяльності, підриву авторитету та престижу як правоохоронних органів так і Центральної виборчої комісії, та повинні бути піддані перевірці компетентними органами на предмет їх відповідності законодавству України.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

19.12.2016 р.