ЦВК ЗАТВЕРДИЛА ТЕКСТИ ВИБОРЧИХ БЮЛЕТЕНІВ З ЧЕРГОВИХ ВИБОРІВ ДЕПУТАТІВ КРАСНОАРМІЙСЬКОЇ ТА МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКИХ РАД, КРАСНОАРМІЙСЬКОГО ТА МАРІУПОЛЬСЬКОГО МІСЬКИХ ГОЛІВ 25 ЖОВТНЯ 2015 РОКУ ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ 29 ЛИСТОПАДА 2015 РОКУ У ВІДПОВІДНИХ ВИБОРЧИХ ОКРУГАХ ТА УТВОРИЛА КОНТРОЛЬНУ КОМІСІЮ ЗА ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯМ

19 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія затвердила Роз’яснення щодо окремих питань застосування Закону України "Про місцеві вибори" під час організації підготовки та проведення голосування на чергових виборах депутатів Красноармійської та Маріупольської міських рад, Красноармійського та Маріупольського міських голів 25 жовтня 2015 року в день голосування 29 листопада 2015 року.

Разом з тим, ЦВК звернулася до Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України щодо вжиття невідкладних вичерпних заходів стосовно створення безпечних умов для безперешкодного здійснення членами Красноармійської та Маріупольської міських, Родинської міської та Шевченківської селищної виборчих комісій міста Красноармійськ Донецької області, Жовтневої, Іллічівської, Орджонікідзевської, Приморської районних у місті Маріуполь виборчих комісій, а також ДВК з місцевих виборів своїх повноважень, забезпечення охорони приміщень, майна зазначених комісій, у тому числі охорони виборчих бюлетенів, іншої виборчої документації, відповідно до вищезатвердженого Роз’яснення.

Окрім того, Комісія затвердила Розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців списків виборців та іменних запрошень для підготовки і проведення голосування на чергових виборах депутатів Красноармійської  та Маріупольської міських рад, Красноармійського та Маріупольського міських голів  25 жовтня 2015 року для голосування 29 листопада 2015 року на суму 16 тис. гривень.

ЦВК затвердила тексти виборчих бюлетенів з чергових виборів депутатів Красноармійської та Маріупольської міських рад, Красноармійського та Маріупольського міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування 29 листопада 2015 року у відповідних виборчих округах.

Також Комісія утворила контрольну комісію за виготовленням виборчих бюлетенів з чергових виборів депутатів Красноармійської та Маріупольської міських рад, Красноармійського та Маріупольського міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування 29 листопада 2015 року у відповідних виборчих округах на державному підприємстві "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів". До її складу увійшли представники політичних партій, депутатські фракції яких зареєстровані в Апараті Верховної Ради України восьмого скликання, а саме – ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ", Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ", Політичної Партії "Опозиційний блок", Політичної партії "Об’єднання "САМОПОМІЧ", Радикальної партії Олега Ляшка та політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

Під час засідання Комісія розглянула окремі питання діяльності Міжгірської районної виборчої комісії Закарпатської області.  Зокрема, на виконання постанови ЦВК від 10 листопада 2015 року № 550 "Про окремі питання діяльності Міжгірської селищної виборчої комісії Міжгірського району Закарпатської області" вказана виборча комісія була зобов’язана 13 листопада 2015 року затвердити новий склад Міжгірської селищної виборчої комісії.

Натомість, було встановлено, що під час формування складу Міжгірської селищної виборчої комісії Міжгірською районною виборчою комісією враховано лише подання кандидатур від місцевих організацій політичних партій, які підлягають обов’язковому включенню до її складу. При цьому вказана районна виборча комісія не розглянула подання  місцевих організацій політичних партій, зареєстрованих у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, щодо включення відповідних кандидатур до складу Міжгірської селищної виборчої комісії за результатами жеребкування та не провела такого жеребкування. А отже – не виконала належним чином постанову ЦВК, чим порушила вимоги виборчого законодавства та Порядку проведення відповідного жеребкування.

Виходячи із зазначеного, Комісія визнала протиправною бездіяльність Міжгірської районної виборчої комісії в частині непроведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу Міжгірської селищної виборчої комісії під час формування її складу. А також – зобов’язала її до 20 листопада 2015 року включно провести жеребкування щодо включення до складу Міжгірської селищної виборчої комісії кандидатур, поданих зареєстрованими у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцевими організаціями політичних партій, та внести зміни до своєї постанови від 13 листопада 2015 року № 20 "Про формування складу селищної виборчої комісії", включивши до сформованого складу Міжгірської селищної виборчої комісії кандидатури від місцевих організацій політичних партій за результатами проведеного жеребкування.

Крім того, ЦВК звернула увагу Міжгірської районної виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства та забезпечення реалізації виборчих прав суб’єктів виборчого процесу під час підготовки і проведення місцевих виборів.

Комісія залишила без розгляду по суті скаргу Територіальної організації Політичної партії "Опозиційний блок" у місті Черкаси на бездіяльність Черкаської міської виборчої комісії, оскільки скаргу подано до неналежного суб'єкта розгляду та з порушенням строків оскарження.

На завершення засідання Комісія розглянула подання суб’єктів внесення кандидатур до складу ТВК з місцевих виборів про заміну їх членів, а також звернення, яке надійшло від  Деснянської районної у місті Києві виборчої комісії, з доданими до нього документами, що дає підстави встановити факт систематичного невиконання членами цієї комісії покладених на них обов’язків. За результатами розгляду внесено зміни до складу деяких ТВК, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

19.11.2015 р.