У ЦВК ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ НА ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРАХ У КОРОЛІВСТВІ НОРВЕГІЯ

У прес-центрі Центральної виборчої комісії відбулась презентація «Особливості виборчого процесу у Королівстві Норвегія. Досвід для України». Вона була підготовлена за результатами спостереження на парламентських виборах у цій країні, що відбулися 11 вересня 2017 року.

Захід відкрили Голова Комісії Михайло Охендовський та Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні  Уле Тер’є Хорпестад.

Саму ж презентацію провели заступник Голови Комісії Андрій Магера та голова  Львівської обласної територіальної виборчої комісії Микола Щур, як представник Громадської організації «ЦИФРА», що здійснює спостереження за виборами в різних країнах світу.

Під час заходу працівники структурних підрозділів Секретаріату ЦВК, Служби розпорядника Державного реєстру виборців та представники громадських організацій, які опікуються виборами, мали можливість ознайомитися з особливостями виборчої системи та системи органів адміністрування виборів у цій скандинавській країні. Зокрема, були висвітлені питання висування та реєстрації кандидатів, створення пунктів голосування та підрахунку голосів. Особлива увага акцентувалась на передвиборчій кампанії, яка не має фіксованих термінів та "дня тиші".

Окрім того, учасники презентації дізнались про особливості голосування у Королівстві Норвегія, а саме про існування раннього та дострокового голосування.

Присутні позитивно оцінили проведений захід, відзначивши його актуальність та корисність.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

19.10.2017 р.