КОМІСІЯ ДОСТРОКОВО ПРИПИНИЛА ПОВНОВАЖЕННЯ УСЬОГО СКЛАДУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

19 травня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії.

Комісія внесла зміни до своєї постанови від 17 серпня 2016 року № 376 "Про тендерний комітет Центральної виборчої комісії".

Окрім того, ЦВК розглянула окремі питання діяльності Київської обласної виборчої комісії.

Так, 27 червня 2016 року достроково припинено повноваження депутата Київської обласної ради Семеняки М.М., включеного до виборчого списку Київської обласної регіональної парторганізації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ "УКРОП", у зв’язку зі смертю.

За наявною в Комісії інформацією відповідно до визначеної постановою  Київської обласної виборчої комісії від 5 листопада 2015 року № 65 черговості кандидатів у депутати Київської обласної ради у виборчому списку від указаної місцевої організації партії наступним за черговістю кандидатом у депутати, який повинен бути визнаний обраним у зв’язку з достроковим припиненням повноважень депутата Київської обласної ради Семеняки М.М., є Нестеров Д.Ю.

Отже, з 16 березня 2017 року Київська обласна виборча комісія мала всі підстави для ухвалення рішення про визнання Нестерова Д.Ю. обраним депутатом Київської обласної ради від Київської обласної регіональної парторганізації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ "УКРОП" і на виконання вимог законодавства повинна була розглянути вказані документи на своєму засіданні та ухвалити відповідне рішення.

Як вбачалося з листа Київської обласної виборчої комісії від 28 квітня 2017 року та пояснень секретаря цієї виборчої комісії, вказана виборча комісія провела засідання 18 квітня та 15 травня 2017 року, проте рішення про визнання Нестерова Д.Ю. обраним нею не приймалось.

На момент розгляду Центральною виборчою комісією цього питання рішення про визнання Нестерова Д.Ю. обраним Київською обласною виборчою комісією не прийнято.

Таким чином, Київська обласна виборча комісія не вчинила передбачених законодавством дій щодо визнання обраним депутатом Київської обласної ради наступного за черговістю кандидата в депутати від Київської обласної регіональної парторганізації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ "УКРОП" у зв’язку з достроковим припиненням повноважень депутата цієї ради Семеняки М.М., а отже, допустила протиправну бездіяльність щодо виконання вимог статті 90 Закону України "Про місцеві вибори", чим порушила виборчі права кандидата в депутати та права місцевої організації політичної партії, що свідчить про грубе порушення виборчою комісією Конституції України та виборчого закону.

Крім того, бездіяльність вказаної виборчої комісії протягом тривалого часу не лише перешкоджає реалізації Нестеровим Д.Ю. свого виборчого права – права бути обраним, а й позбавляє громадян, що входять до територіальної громади Київської області, належного представництва їх інтересів та захисту їх прав у Київській обласній раді, а також перешкоджає реалізації прав Київської обласної регіональної парторганізації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ "УКРОП" як суб’єкта виборчого процесу.

Разом з тим, Комісія зазначила, що указані обставини свідчать про наявність ознак вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтею 157 Кримінального кодексу України.

За таких обставин Центральна виборча комісія встановила факт одноразового грубого порушення Київською обласною виборчою комісією вимог Конституції України і Закону України "Про місцеві вибори" та достроково припинила повноваження усього її складу.

Комісією встановлено, що місцеві організації політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, а також зареєстровані в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцеві організації політичних партій, які мають право подання кандидатур до складу Київської обласної виборчої комісії, можуть не пізніше  24 години 21 травня 2017 року подати до ЦВК кандидатури для включення до складу зазначеної комісії.

Комісія зобов’язала Київську обласну виборчу комісію після сформування її нового складу до 28 травня 2017 року включно розглянути питання про визнання обраним депутатом Київської обласної ради наступного за черговістю кандидата в депутати цієї ради від Київської обласної регіональної парторганізації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ "УКРОП" у зв’язку з достроковим припиненням повноважень депутата цієї ради Семеняки М.М., а також звернула увагу нового її складу на необхідність забезпечення реалізації виборчих прав суб’єктів виборчого процесу та неухильного дотримання вимог виборчого законодавства у своїй діяльності.

Окрім того, Комісія прийняла рішення звернутися до Головного управління Національної поліції в Київській області та передати копії матеріалів з питання визнання обраним депутатом Київської обласної ради наступного за черговістю кандидата в депутати цієї ради від Київської обласної регіональної парторганізації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ "УКРОП" у зв’язку з достроковим припиненням повноважень депутата цієї ради Семеняки М.М. для проведення перевірки викладених у них обставин та в разі виявлення підстав вжиття заходів реагування відповідно до законодавства України.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

19.05.2017 р.