КОМІСІЯ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОГО БУДІВНИЦТВА, РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ТА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ І З ПИТАНЬ ПРАВОВОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРАВОСУДДЯ З МЕТОЮ НАДАННЯ НИМИ РОЗ'ЯСНЕНЬ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО МІСЦЕВІ ВИБОРИ"

19 квітня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії.

Комісія розглянула окремі питання діяльності Шполянської міської виборчої комісії Шполянського району Черкаської області.

Вивчивши документи та пояснення, що надійшли до ЦВК, Комісія констатувала наявність систематичних порушень вказаною виборчою комісією вимог законодавства України під час прийняття рішень. Також Комісія звернула увагу на порушення в організації роботи та веденні діловодства цієї виборчої комісії, а також на порушення умов зберігання її печатки.

Відтак, Комісія визнала протиправною бездіяльність Шполянської міської виборчої комісії у зв’язку з неприйняттям у передбачений Законом України "Про місцеві вибори" строк рішень про реєстрацію офіційних спостерігачів від Всеукраїнської громадської організації "ПЕРЕДОВІ ПРАВОВІ ІНІЦІАТИВИ" та про затвердження текстів виборчих бюлетенів з виборів депутатів Шполянської міської ради для голосування у багатомандатному виборчому окрузі 30 квітня 2017 року та з виборів Шполянського міського голови для голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі 30 квітня 2017 року, скасувала постанову цієї комісії від 11 квітня 2017 року № 40 "Про розгляд листа Центральної виборчої комісії".

Окрім того, Комісія встановила факт систематичного порушення Шполянською міською виборчою комісією Закону України "Про місцеві вибори" та достроково припинила повноваження всього її складу.

При цьому, Шполянській районній виборчій комісії доручено довести до відома місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, а також зареєстрованих у встановленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцевих організацій політичних партій, які мають право подання кандидатур до складу Шполянської міської виборчої комісії, про можливість подання до неї до 24 години 21 квітня 2017 року включно нових кандидатур для включення до складу зазначеної міської виборчої комісії. Також Шполянську районну виборчу комісію зобов’язано до 22 квітня 2017 року включно сформувати новий склад Шполянської міської виборчої комісії.

Комісія звернула увагу нового складу Шполянської міської виборчої комісії після його сформування на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України.

Також Комісія зобов'язала вказану виборчу комісію після сформування її нового складу не пізніше 24 квітня 2017 року розглянути питання про скасування реєстрації кандидата в депутати Шполянської міської ради Ткаченка С.М., включеного до виборчого списку Шполянської районної організації в Черкаській області Партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність", кандидатів на посаду Шполянського міського голови Баштан Л.М. та Мороза М.В. у зв'язку з порушенням ними вимог частини п'ятої статті 35 Закону України "Про місцеві вибори" та повідомити про скасування реєстрації цих кандидатів Черкаську обласну організацію партії  "Відродження", Шполянську районну організацію в Черкаській області Партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність", Звенигородську районну в Черкаській області організацію Партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність", Звенигородську районну організацію Всеукраїнського об'єднання "Черкащани". А також – внести відповідні зміни до постанов Шполянської міської виборчої комісії, якими затверджено тексти виборчих бюлетенів з виборів депутатів Шполянської міської ради для голосування в багатомандатному виборчому окрузі 30 квітня 2017 року та з виборів Шполянського міського голови для голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі 30 квітня 2017 року.

Окрім того, Комісія звернулася до Комітетів Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування і з питань правової політики та правосуддя з метою надання ними роз’яснень положень Закону України "Про місцеві вибори" з урахуванням пункту 5 Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2015 року № 645-VIII "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році" щодо можливості призначення Центральною виборчою комісією і відповідними територіальними виборчими комісіями в межах своїх повноважень місцевих виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей. А також – здійснення заміщення депутатів місцевих рад на цих територіях у разі дострокового припинення їх повноважень до призначення Верховною Радою України та проведення на зазначених територіях відповідних місцевих виборів. А у разі можливості призначення таких виборів – щодо невідкладного законодавчого врегулювання проблемних питань, які можуть виникнути під час організації підготовки та проведення таких місцевих виборів та здійснення заміщення депутатів місцевих рад.

Рішення прийняте у зв'язку з тим, що до Комісії надходять численні звернення стосовно можливості призначення та проведення відповідними територіальними виборчими комісіями виборів депутатів місцевих рад та відповідних сільських, селищних, міських голів, а також заміщення депутатів місцевих рад на окремих територіях Донецької та Луганської областей, де 25 жовтня 2015 року чергові місцеві вибори не призначалися та не проводилися.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

19.04.2017 р.