КОМІСІЯ СФОРМУВАЛА НОВИЙ СКЛАД ВАСИЛЬКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ ТА ДОСТРОКОВО ПРИПИНИЛА ПОВНОВАЖЕННЯ УСЬОГО СКЛАДУ САЛИВОНКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

18 грудня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Розглянувши подання місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України восьмого скликання, та зареєстрованих у встановленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцевих організацій політичних партій щодо кандидатур до складу Васильківської районної виборчої комісії Київської області, Комісія сформувала новий склад зазначеної виборчої комісії у кількості 15 осіб.

Комісія розглянула окремі питання діяльності Криворізької міської виборчої комісії Дніпропетровської області.

Вивчивши наявні матеріали, у тому числі судові рішення, Комісія встановила, що постанови Криворізької міської виборчої комісії від 4 грудня 2015 року № 183 "Про скаргу кандидата на посаду Криворізького міського голови Милобога Юрія Валерійовича на протиправні дії районних у місті Кривому Розі виборчих комісій, зареєстровану в Криворізькій міській виборчій комісії Дніпропетровській області 02.12.2015 за вх. № 915", від 4 грудня 2015 року № 184 – 189 щодо встановлення факту одноразового грубого порушення Жовтневою, Дзержинською, Довгинцівською, Саксаганською, Тернівською, Центрально-Міською районних у місті Кривому Розі виборчих комісій Закону України "Про місцеві вибори", а також від 5 грудня 2015 року № 191 "Про розгляд подань суб’єктів виборчого процесу щодо формування складу Жовтневої, Дзержинської, Довгинцівської, Саксаганської, Тернівської, Центрально-Міської районних у місті Кривому Розі виборчих комісій Дніпропетровської області" суперечать законодавству України та скасувала їх.

Комісія також відзначила, що повноважним складом Жовтневої, Дзержинської, Довгинцівської, Саксаганської, Тернівської, Центрально-Міської районних у місті Кривому Розі виборчих комісій є склад цих комісій, сформований Криворізькою міською виборчою комісією до прийняття нею постанови від 30 листопада 2015 року № 175.

ЦВК звернула увагу Криворізької міської виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України.

Окрім того, Комісія розглянула окремі питання діяльності Саливонківської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області. Зокрема, розглянуто звернення членів вказаної виборчої комісії разом з доданими до них матеріалами щодо встановлення результатів виборів депутатів Саливонківської сільської ради та Саливонківського сільського голови 25 жовтня 2015 року, повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 320331 та призначення повторних виборів депутатів вказаної сільської ради та сільського голови. А також – звернення кандидатів на посаду Саливонківського сільського голови, кандидатів у депутати Саливонківської сільської ради та судові рішення.

Зокрема, було встановлено, що надані Центральній виборчій комісії документи не підтверджують наявність передбачених законом обставин для призначення повторних виборів Саливонківської сільської ради та Саливонківського сільського голови. Таким чином, постанова Саливонківської сільської виборчої комісії від 9 листопада 2015 року №1/09-11/15 "Про призначення повторних виборів сільського голови та депутатів Саливонківської сільської ради" є необґрунтованою та ухвалена з перевищенням повноважень цієї виборчої комісії, що суперечить вимогам закону.

Крім того, було зазначено, що рішення та дії Саливонківської сільської виборчої комісії щодо призначення повторних виборів депутатів Саливонківської сільської ради та Саливонківського сільського голови були предметом судового розгляду.

Також Комісія відзначила, що рішення цієї виборчої комісії про висловлення недовіри голові виборчої комісії та усунення її від виконання обов’язків ухвалені з перевищенням повноважень, є протиправними і такими, що суперечать вимогам закону.

Комісія, також, зазначила про порушення Саливонківською сільською виборчою комісією встановлених законом та актами ЦВК порядку організації роботи, ведення діловодства виборчої комісії.

З огляду на вказане, Комісія скасувала постанови Саливонківської сільської виборчої комісії від 9 листопада 2015 року № 1/09-11/15 "Про призначення повторних виборів сільського голови та депутатів Саливонківської сільської ради", від 26 листопада 2015 року № 22/26-11/15 "Про обрання постійнодіючої головуючої сільської виборчої комісії та секретаря засідання" та три протокольних рішення цієї виборчої комісії.

Також Комісія встановила факт систематичного порушення Саливонківською сільською виборчою комісією вимог Закону України "Про місцеві вибори" та достроково припинила повноваження усього її складу.

При цьому, Васильківській районній виборчій комісії доручено довести до відома місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, а також зареєстрованих в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцевих організацій політичних партій, які мають право подання кандидатур до складу Саливонківської сільської виборчої комісії, про можливість подання до 24 години 20 грудня 2015 року включно до Васильківської районної виборчої комісії нових кандидатур для включення до складу зазначеної сільської виборчої комісії.

Комісія зобов’язала Васильківську районну виборчу комісію до 21 грудня 2015 року включно сформувати новий склад Саливонківської сільської виборчої комісії, а також звернула увагу нового складу Саливонківської сільської виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України.

Копію вказаної постанови надіслано Головному управлінню Національної поліції в Київській області.

Окрім того, Комісія розглянула скаргу Атрошенка В.А., у якій суб'єкт звернення просив визнати протиправною бездіяльність Чернігівської міської виборчої комісії, яка полягала у неприйнятті рішення про визнання поважними причин неподання ним документів, необхідних для реєстрації Чернігівським міським головою, та невстановленні строку подання відповідних документів на підставі його заяви від 8 грудня 2015 року. А також – зобов’язати вказану комісію розглянути зазначену заяву і встановити відповідний строк для подання документів.

Свої вимоги суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовував тим, що така бездіяльність Чернігівської міської виборчої комісії  порушила його право бути зареєстрованим міським головою в установленому законом порядку.

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, а також інші наявні в Центральній виборчій комісії документи, Комісія  дійшла висновку, що Чернігівською міською виборчою комісією допущено протиправну бездіяльність.

За таких обставин, Комісія задовольнила скаргу Атрошенка В.А., визнавши такою, що не відповідає вимогам законодавства, бездіяльність Чернігівської міської виборчої комісії, яка полягала у неприйнятті рішення за результатами розгляду заяви Атрошенка В.А. від 8 грудня 2015 року.

Також вказану виборчу комісію зобов'язано до 22 грудня 2015 року включно розглянути відповідну заяву Атрошенка В.А. та прийняти одне з рішень, передбачених частиною другою статті 89 Закону України "Про місцеві вибори".

Окрім того, Комісія звернула увагу Чернігівської міської виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства та забезпечення реалізації виборчих прав громадян України під час здійснення своїх повноважень та організації роботи.

Комісія залишила без розгляду по суті повторно подану скаргу Чорнощокової І.П., суб’єктом оскарження в якій було визначено члена Центральної виборчої комісії, оскільки її подано повторно з невиправленими недоліками, з порушенням строку та до неналежного суб’єкту її розгляду.

Окрім того, внесено зміни до складу деяких ТВК, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Розглянувши відповідні подання, Комісія за сумлінне виконання службових обов’язків, сприяння Центральній виборчій комісії у здійсненні нею передбачених законодавством України повноважень, нагородила Почесною грамотою Центральної виборчої комісії та відзначила Подякою Центральної виборчої комісії окремих працівників Державної фельд’єгерської служби України.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

18.12.2015 р.