ЦВК ЗАРЕЄСТРУВАЛА 105 КАНДИДАТІВ У ДЕПУТАТИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ У БАГАТОМАНДАТНОМУ ВИБОРЧОМУ ОКРУЗІ

18  жовтня відбулось чергове  засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Як відомо, постановою ЦВК від 14 жовтня 2015 року № 439, зокрема, скасовано постанову Харківської обласної виборчої комісії від 13 жовтня 2015 року № 103 "Про вирішення питання щодо реєстрації кандидатів у депутати Харківської обласної ради в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку Регіональної організації Політичної партії "Опозиційний блок" в Харківській області, та представника цієї місцевої організації Політичної партії у Харківській обласній виборчій комісії з правом дорадчого голосу", якою відмовлено в реєстрації зазначених кандидатів у депутати, а повноваження вказаного представника цієї організації партії у ТВК вирішено вважати припиненими.

Водночас у вказаній постанові з метою захисту виборчих прав суб’єктів виборчого процесу визнано за необхідне вирішити питання щодо реєстрації  зазначених кандидатів у депутати.

Як зазначила Комісія, відповідно до Закону України "Про місцеві вибори" Центральна виборча комісія може з власної ініціативи у разі прийняття територіальною виборчою комісією незаконного рішення або її бездіяльності скасувати таке рішення та/або прийняти відповідне рішення, що є ефективним інструментом відновлення конституційних виборчих прав суб’єктів виборчого процесу.

Відтак, на виконання пункту 2 постанови ЦВК від 14 жовтня 2015 року № 439 17 та 18 жовтня 2015 року до Комісії надійшли оригінали документів щодо реєстрації вказаних кандидатів у депутати, а також представника цієї місцевої організації партії у зазначеній обласній виборчій комісії з правом дорадчого голосу.

Розглянувши документи щодо реєстрації вказаного представника та встановивши їх відповідність вимогам виборчого закону, Комісія зареєструвала представника Регіональної організації Політичної Партії "Опозиційний блок" у Харківській обласній виборчій комісії з правом дорадчого голосу Мартіна А.М. на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року. А також зобов’язала цю комісію видати йому посвідчення встановленої форми.

Разом з тим, після розгляду документів щодо реєстрації вищезазначених кандидатів у депутати встановлено наявність підстав для відмови в реєстрації окремих осіб.

У зв’язку з цим Комісія відмовила в реєстрації кандидатів у депутати Харківської обласної ради, включених до виборчого списку зазначеної організації партії, Добкіна М.М., включеного першим кандидатом, а також Гнєзділової О.М. та Кобзаря А.В., закріплених за територіальними виборчими округами № 63 та № 25 відповідно.

Розглянувши документи щодо реєстрації інших кандидатів та встановивши їх відповідність вимогам закону, ЦВК зареєструвала 105 кандидатів у депутати Харківської обласної ради, включених до виборчого списку Регіональної організації Політичної Партії "Опозиційний блок" у Харківській області, у багатомандатному виборчому окрузі на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року. Цією ж постановою Харківську обласну виборчу комісію зобов’язано видати представнику цієї організації партії у вказаній комісії посвідчення відповідних кандидатів у депутати встановленої форми.

Крім того, Харківську ОВК зобов’язано до 19 жовтня 2015 року включно в установленому порядку провести повторне жеребкування щодо визначення номерів місцевих організацій партій для розміщення їх назв у виборчому бюлетені з виборів депутатів Харківської обласної ради для голосування в багатомандатному виборчому окрузі, забезпечивши включення до виборчого бюлетеня відомостей про Регіональну організацію Політичної Партії "Опозиційний блок" в Харківській області. А також – про ХАРКІВСЬКУ ОБЛАСНУ ОРГАНІЗАЦІЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "БЛОК ДАРТА ВЕЙДЕРА", відповідно до рішення про реєстрацію кандидатів у депутати, включених до виборчого списку цієї організації,  прийнятого зазначеною виборчою комісією на виконання постанови ЦВК від 16 жовтня 2015 року № 449.

Також Комісія зобов’язала вказану виборчу комісію за результатами вищезазначеного жеребкування невідкладно внести зміни до постанови Харківської ОВК від 7 жовтня 2015 року № 85 "Про затвердження тексту виборчих бюлетенів на виборах депутатів Харківської обласної ради 25 жовтня 2015 року", затвердивши нову редакцію текстів виборчих бюлетенів для кожного із територіальних виборчих округів, та передати відповідні макети цих бюлетенів визначеному комісією поліграфічному підприємству, яке їх виготовлятиме. І до 24 жовтня 2015 року включно – забезпечити виготовлення зазначених виборчих бюлетенів та їх доставку усім дільничним виборчим комісіям.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

18.10.2015 р.