У ЦВК ПРОВЕДЕНО ТРИДЕННИЙ ТРЕНІНГ "ВИБОРЧІ СИСТЕМИ"

15-17 серпня у Центрі управління навчанням учасників виборчих процесів при Центральній виборчій комісії пройшов тренінг "Виборчі системи".  Основною метою заходу, який проводився за методологією BRIDGE (Building Resources in Democracy, Governance and Elections), було підвищення обізнаності учасників щодо різних "сімей" виборчих систем та їх характерних ознак.

У тренінгу взяли участь співробітники Секретаріату ЦВК, Державного реєстру виборців, представники громадських організацій та політичних партій, помічники народних депутатів України та викладачі ВНЗ з правових дисциплін.

Під час заходу учасники ознайомились з плюральними/мажоритарними, пропорційними, змішаними та іншими виборчими системами. Тренери представили принципи, за допомогою яких необхідно оцінювати ефективність виборчої системи. У інтерактивній формі учасники з’ясували ключові методи нарізки виборчих округів, різновиди електоральних формул та відмінність між відкритими та закритими списками.

Крім того, учасників було поінформовано про існуючі законодавчі ініціативи щодо зміни виборчої системи, подані народними депутатами України. Вони також розглянули питання забезпечення представництва жінок у контексті різних виборчих систем.

Під час практичної частини учасники тренінгу активно долучилися до обговорення основних переваг та недоліків кожної виборчої системи, намагаючись знайти оптимальний варіант електоральних правил для України.

Тренінг був організований Міжнародною фундацією виборчих систем за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, Міністерства міжнародних справ Канади та Посольства Великої Британії в Україні.

Захід проводили фасилітатори Сергій Дубовик, Альона Шешеня, Євгеній Крікополо, Анастасія Матвієнко та Денис Ковриженко.

Довідково: методологія BRIDGE була розроблена Міжнародним інститутом демократії та сприяння виборчим процесам (IDEA), Австралійською виборчою комісією (АЕС), Підрозділом ООН по сприянню виборчим процесам (UNEAD), Програмою розвитку ООН (UNDP) та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) з метою навчання фахівців у сфері виборів.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

18.08.2017 р.