КОМІСІЯ ДОСТРОКОВО ПРИПИНИЛА ПОВНОВАЖЕННЯ ГОЛОВИ ТА СЕКРЕТАРЯ ХРИСТИНІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

18 липня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія внесла зміни до постанови ЦВК від 3 червня 2016 року № 172 "Про затвердження частини обсягу коштів Державного бюджету України за бюджетною програмою 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України", необхідних на підготовку і проведення проміжних виборів народних  депутатів України 17 липня 2016 року". В результаті цих змін проміжні вибори народних депутатів України 17 липня 2016 року профінансовано в повному обсязі.

До Комісії надійшла заява заступника голови Христинівської районної виборчої комісії Черкаської області разом із доданими до неї документами щодо порушення головою цієї виборчої комісії вимог законодавства України під час прийняття постанови від 2 червня 2016 року № 33 про визнання обраним депутатом Христинівської районної ради та реєстрації наступного за черговістю кандидата в депутати від Христинівської районної в Черкаській області організації ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ" Ковбасюка С.Г.

Розглянувши наявні документи, Комісія встановила, що на засідання Христинівської районної виборчої комісії 2 червня 2016 року прибули лише 7 її членів, що унеможливлювало проведення повноважного засідання виборчої комісії та прийняття нею рішень.

Окрім того, виготовлення та оформлення головою і секретарем цієї виборчої комісії постанови від 2 червня 2016 року № 33 "Про визнання обраним та реєстрацію депутатом Христинівської районної ради Черкаської області 7 скликання Ковбасюка С.Г." без проведення засідання і без прийняття виборчою комісією рішення з цього питання є перевищенням наданих їм повноважень і свідчить про грубе порушення ними законодавства України про місцеві вибори, а вказана постанова, виготовлена у не передбачений законом спосіб, є незаконною.

З огляду на вищезазначене Комісія скасувала вищевказану постанову Христинівської районної виборчої комісії, встановила факт одноразового грубого порушення головою цієї виборчої комісії Мельник Г.В. та секретарем Коваль В.П. Закону України "Про місцеві вибори" та достроково припинила їх повноваження. Разом з тим, Комісія звернулася до Головного управління Національної поліції в Черкаській області щодо перевірки факту незаконного виготовлення постанови Христинівської районної виборчої комісії від 2 червня 2016 року № 33.

На завершення засідання, розглянувши подання суб'єктів внесення кандидатур до складу ОВК про заміну членів окружної виборчої комісії ОВО № 114, Комісія внесла зміни до складу цієї виборчої комісій, утвореної відповідно до постанови ЦВК від 27 травня 2016 року № 143.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

18.07.2016 р.