ПІД ЧАС РОБОЧИХ ЗУСТРІЧЕЙ В ЦВК З ЕКСПЕРТАМИ IFES ЙШЛОСЯ ПРО ПЛАН РЕФОРМ

18 червня у Центральній виборчій комісії протягом дня відбулася низка робочих зустрічей з експертами Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). До складу іноземної делегації увійшли міжнародний радник з юридичних питань IFES та керівник місії з оцінки доброчесності виборчого процесу (ОДВП) Кетрін Еллена, старший експерт з питань організації і проведення виборів Герман Тіль, старший експерт з питань виборчого та конституційного права Доктор Мануель Уоллі, старший радник з питань виборів IFES Юлія Шипілова та фахівець IFES із виборчих досліджень Ліза Реппелл.

ЦВК представляли заступник Голови Комісії Андрій Магера, керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах, заступник керівника Служби розпорядника Державного реєстру виборців Андрій Версаль, заступник керівника Секретаріату Комісії Сергій Дубовик, начальник управління організаційно-методичної роботи Юрій Мазур, начальник управління правового забезпечення Тетяна Сав’як, завідувач відділу контролю за використанням коштів Наталія Вадімова, завідувач відділу взаємодії із засобами масової інформації Костянтин Хівренко.

Тривале насичене спілкування сторін стало вагомою частиною проведення комплексної оцінки доброчесності виборчого процесу (ОДВП) в Україні, якою опікується міжнародна команда експертів IFES. Зазначена процедура відбувається за спеціально розробленою і вже апробованою на практиці методикою та передбачає ретельне дослідження виборів шляхом детального аналізу 18 окремих виборчих категорій. За словами Кетрін Еллени, експерти IFES провели ОДВП вже в семи країнах. Україна стала восьмою державою, де працюють в цьому напрямку міжнародні експерти. І зазначена оцінка є нині надто актуальною з огляду на чергові президентські та парламентські вибори, що відбудуться в 2019 році.

Як наголошувалося під час зустрічей, у ході проведення ОДВП IFES спирається на власний інструмент скрупульозного аналізу, ефективність якого була неодноразово підтверджена. За допомогою цього інструменту розглядаються окремі складові виборчого процесу та створюється карта ризиків для доброчесності виборчого процесу, що дає змогу дослідити конкретні вразливості та причини їхнього виникнення. У майбутньому результати ОДВП слугуватимуть основою для зміцнення зусиль у сфері реформування виборчого процесу.

Під час спілкування представники ЦВК також висловили побажання щодо поглиблення подальшого співробітництва з IFES.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

18.06.2018 р.