КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА НИЗКУ ПОТОЧНИХ ПИТАНЬ

17 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Розглянувши відповідне звернення Волинської обласної державної адміністрації, Комісія встановила відсутність правових підстав для призначення нею перших виборів депутатів Городищенської сільської ради об’єднаної територіальної громади та Городищенського сільського голови і оголошення виборчого процесу відповідних місцевих виборів.

Рішення прийняте у зв’язку з тим, що Городищенську сільську об’єднану територіальну громаду утворено територіальними громадами, розташованими на території двох суміжних адміністративно-територіальних одиниць. А, враховуючи відповідні норми Конституції України та Земельного кодексу України, необхідною передумовою призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів і оголошення виборчого процесу таких місцевих виборів у разі входження територіальної громади, розташованої на території суміжного району, до складу об’єднаної територіальної громади, адміністративний центр якої знаходиться в межах іншого району, є внесення змін до меж відповідних районів.

Вирішення вказаних питань належить до повноважень Верховної Ради України. Проте відповідна постанова Верховної Ради України про зміну зазначених меж до Комісії не надходила.

Окрім того, Комісія внесла зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, а також до переліку закордонних виборчих дільниць, утворених на постійній основі постановами ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66 та від 12 квітня 2012 року № 67 відповідно. Також внесено зміни до Переліку одномандатних виборчих округів, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 28 квітня 2012 року № 82.

На завершення засідання внесено зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановами ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів", від 11 жовтня 2015 року № 419 "Про новий склад Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області" та від 12 жовтня 2015 року № 423 "Про новий склад Харківської обласної виборчої комісії".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

17.11.2016 р.