ЦВК ЗАТВЕРДИЛА ПОРЯДОК ВИГОТОВЛЕННЯ ВИБОРЧИХ БЮЛЕТЕНІВ З ЧЕРГОВИХ ВИБОРІВ ДЕПУТАТІВ КРАСНОАРМІЙСЬКОЇ ТА МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКИХ РАД, КРАСНОАРМІЙСЬКОГО ТА МАРІУПОЛЬСЬКОГО МІСЬКИХ ГОЛІВ 25 ЖОВТНЯ 2015 РОКУ ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ 29 ЛИСТОПАДА 2015 РОКУ У ВІДПОВІДНИХ ВИБОРЧИХ ОКРУГАХ ТА  ЇХ ПЕРЕДАЧІ ДВК

17 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія своєю постановою доручила органам ведення Державного реєстру виборців, повноваження яких поширюються на території міст Красноармійськ та Маріуполь, для проведення голосування 29 листопада 2015 року на чергових виборах депутатів Красноармійської та Маріупольської міських рад, Красноармійського, Маріупольського міських голів 25 жовтня 2015 року до 18 листопада 2015 року включно виготовити та передати відповідним ДВК попередні списки виборців на звичайних виборчих дільницях та іменні запрошення. А також – до 26 листопада 2015 року включно – уточнені списки виборців на звичайних виборчих дільницях.

При цьому ДВК звичайних виборчих дільниць доручено надіслати або доставити в інший спосіб виборцям іменні запрошення невідкладно після їх отримання від органів ведення Держреєстру виборців. ДВК спеціальних виборчих дільниць, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я на території вказаних міст, до 26 листопада 2015 року включно мають виготовити списки виборців для цих виборчих дільниць.

ДВК виборчих дільниць, утворених на територіях міст Красноармійськ та Маріуполь, повинні знищити списки виборців, виготовлені для голосування на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року, яке не відбулося, про що скласти відповідні акти.

Окрім того, Комісія затвердила Порядок виготовлення виборчих бюлетенів з чергових виборів депутатів Красноармійської та Маріупольської міських рад, Красноармійського та Маріупольського міських голів 25 жовтня 2015 року для голосування 29 листопада 2015 року у відповідних виборчих округах та  їх передачі дільничним виборчим комісіям.Також затверджено форми відповідних виборчих бюлетенів.

Разом з тим, з метою забезпечення збереження таких виборчих бюлетенів та передачі їх дільничним виборчим комісіям, Комісія звернулася до Головного управління Національної поліції та Управління Служби безпеки України в Донецькій області щодо вжиття відповідних заходів, передбачених законодавством України.

Під час засідання Комісія розглянула звернення Херсонської міської виборчої комісії про надання роз’яснення щодо дій цієї виборчої комісії, спрямованих на виконання постанови суду та усунення порушення виборчого законодавства, та інші додані до нього документи.

Зокрема, судами двох інстанцій було встановлено, що в протоколі Комсомольської районної у місті Херсоні виборчої комісії про підсумки голосування з виборів депутатів Херсонської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі в межах ТВО № 24 навпроти місцевої організації політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", кандидата, закріпленого нею за округом, зазначено відомості про відсоток голосів виборців, поданих за цю партію та закріпленого нею кандидата в депутати Леонову Л.М. – 10,2580%, що не відповідає дійсності, оскільки правильним показником є 12,2580%. Показник 10,2580%  було взято і під час складання Херсонською міською виборчою комісією 3 листопада 2015 року протоколу про результати виборів депутатів Херсонської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі.

 Також встановлено, що вказана арифметична помилка вплинула на результати виборів та призвела до того, що Леонова Л.М. не вважається обраною депутатом Херсонської міської ради.

Крім того, у своєму зверненні Херсонська міська виборча комісія повідомила про те, що раніше встановлені нею результати виборів депутатів Херсонської міської ради оприлюднено в ЗМІ, про результати виборів повідомлено осіб, яких було обрано депутатами Херсонської міської ради, здійснено реєстрацію окремих осіб. Реєстрація обраних депутатів Херсонської міської ради, включених до виборчого списку місцевої організації політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", не здійснювалася.

Комісія дійшла висновку, що ситуація, яка склалася з встановленням результатів чергових виборів депутатів Херсонської міської ради, які відбулися 25 жовтня 2015 року, з метою забезпечення дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого процесу, реалізації виборчих прав громадян України, потребує прийняття ЦВК рішення із цього питання.

З огляду  на вказане, Комісія зобов'язала Херсонську міську виборчу комісії вчинити передбачені виборчим законом дії щодо встановлення результатів виборів депутатів Херсонської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі на підставі протоколів ТВК про підсумки голосування з виборів депутатів Херсонської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі в межах ТВО, у тому числі з поміткою "Уточнений". Серед них – і протокол Комсомольської районної у місті Херсоні виборчої комісії про підсумки голосування з виборів депутатів Херсонської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі в межах ТВО № 24 з позначкою "Уточнений", який ця виборча комісія зобов’язана скласти на виконання постанови Херсонської міської виборчої комісії від 15 листопада 2015 року № 101.

На завершення засідання внесено зміни до складу деяких ТВК, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

17.11.2015 р.