КОМІСІЯ НАДАЛА ДОЗВІЛ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ГРОМАДСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ "ПЕРЕДОВІ ПРАВОВІ ІНІЦІАТИВИ" МАТИ ОФІЦІЙНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ ПІД ЧАС МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ, ЯКІ ВІДБУДУТЬСЯ 30 ЖОВТНЯ 2016 РОКУ

16 вересня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Розглянувши відповідне клопотання, Комісія надала дозвіл Всеукраїнській громадській організації "Передові правові ініціативи" мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад, сільських, селищних голів та перших виборів старост сіл, селищ, які відбудуться 30 жовтня 2016 року.

Окрім того, під час засідання було розглянуто окремі питання діяльності Івано-Франківської обласної виборчої комісії. Зокрема, до Комісії надійшло звернення Жарського Т.В. – представника кандидата в депутати Івано-Франківської обласної ради Ткачук М.М. – разом з доданими документами, в якому містилася інформація про неприйняття зазначеною виборчою комісією рішення щодо реєстрації Ткачук М.М. депутатом вказаної ради.

Розглянувши наявні в Комісії документи, ЦВК зазначила, що постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду було встановлено, що повноваження Коцюра С.П., як депутата Івано-Франківської обласної ради припинено достроково відповідно до вимог закону. У зв’язку з цим судом визнано протиправною бездіяльність вказаної виборчої комісії щодо невирішення питання реєстрації Ткачук М.М. депутатом Івано-Франківської обласної ради.

З надісланих до Комісії копій протоколів засідань Івано-Франківської обласної виборчої комісії вбачалося, що питання стосовно реєстрації Ткачук М.М. депутатом Івано-Франківської обласної ради виносилося на розгляд комісії. Натомість рішення з цього питання прийнято не було.

У зв'язку з цим Комісія зобов’язала Івано-Франківську обласну виборчу комісію до 23 вересня 2016 року вирішити в установленому законодавством України порядку питання стосовно визнання обраною та реєстрації Ткачук М.М. депутатом Івано-Франківської обласної ради та за результатами їх розгляду надіслати до ЦВК копії відповідних прийнятих рішень.

На завершення засідання внесено зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

16.09.2016 р.