ЦВК ВНЕСЛА ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЗНАЧЕННЯ ВИБОРІВ В ОТГ, РОЗШИРИВШИ ЧАСОВІ МОЖЛИВОСТІ ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ

16 серпня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії.

Комісія затвердила Технічне завдання на створення Автоматизованої інформаційної системи "Офіційний веб-сайт Центральної виборчої комісії". Також ЦВК своїм протокольним рішенням уповноважила керівника управління інформатизації Секретаріату Комісії на затвердження Технічного завдання на побудову комплексної системи захисту інформації АІС "Офіційний веб-сайт Центральної виборчої комісії".

Окрім того, ЦВК внесла зміни до Порядку призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів, затвердженого постановою ЦВК від 12 лютого 2016 року № 32, та до Порядку призначення додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад від сільських, селищних територіальних громад, що добровільно приєдналися до сільських, селищних об’єднаних територіальних громад, затвердженого постановою ЦВК від 12 жовтня 2017 року № 216.

Зокрема, Комісія розширила часові можливості призначення перших місцевих виборів. Так, згідно зі змінами, "Комісія за наявності відповідних бюджетних асигнувань для організації підготовки та проведення місцевих виборів призначає перші місцеві вибори не пізніше ніж за сімдесят днів до дня таких виборів, як правило, на останню неділю квітня, останню неділю жовтня, будь-яку неділю грудня, крім останньої. Як виняток перші місцеві вибори можуть бути призначені на іншу дату".

Принагідно Комісія інформує про надходження лише сьогодні, 16 серпня, 12 подань ОДА щодо призначення перших місцевих виборів з 6 областей та 1 подання – щодо додаткових. Крім того, Центральна виборча комісія продовжує очікувати надходження найближчим часом низки чергових звернень обласних державних адміністрацій щодо призначення як перших місцевих, так і додаткових виборів, про які Комісію повідомлено в робочому порядку.

Як зазначила заступник Голови Комісії Ж.Усенко-Чорна, Центральна виборча комісія продовжує опрацювання звернень ОДА з метою призначення якомога більшої кількості  перших місцевих і додаткових виборів в об'єднаних територіальних громадах, що забезпечить долучення до процесів децентралізації більш широкого кола суб'єктів. Рішення ЦВК щодо призначення зазначених виборів буде прийнято при забезпеченні принципу правової визначеності, що є невід'ємною, органічною складовою принципу верховенства права.

Крім того, розглянувши відповідне звернення Національного агентства з питань запобігання корупції, Комісія надала його відповідним уповноваженим особам доступ у режимі читання до автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців" та Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори", а Службі розпорядника Державного реєстру виборців та управлінню інформатизації Секретаріату ЦВК доручено організувати у приміщенні Комісії по одному автоматизованому робочому місцю для доступу до вказаних систем на узгоджені з Національним агентством з питань запобігання корупції дати.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

16.08.2018 р.