КОМІСІЯ ОГОЛОСИЛА ПОПЕРЕДЖЕННЯ КАНДИДАТАМ У НАРОДНІ ДЕПУТАТИ УКРАЇНИ ЗА ПОРУШЕННЯ ТЕРМІНІВ ВІДКРИТТЯ РАХУНКІВ ВИБОРЧИХ ФОНДІВ

14 липня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія скасувала реєстрацію окремих довірених осіб двох кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в ОВО № 27 та № 206.

Окрім того, зареєстровано довірених осіб деяких кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих  в одномандатних виборчих округах на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року.

Комісія відмовила Дніпропетровській обласній громадській організації "Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики"  в задоволенні запиту на інформацію стосовно надання копій декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік, поданих 59 кандидатами в народні депутати України в ОВО № 27 на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року. Рішення прийнято у зв'язку з тим, що, відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації", ЦВК, як розпорядник інформації, не володіє і не зобов'язана згідно зі своєю компетенцією, визначеною законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит.

Окрім того, під час засідання Комісія оголосила попередження за порушення термінів відкриття рахунків виборчих фондів 223 кандидатам у народні депутати України, зареєстрованим на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року.

Внесено зміни до постанови ЦВК від 12 лютого 2016 року № 32 "Про Порядок призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів".

Розглянувши відповідне звернення Львівської обласної державної адміністрації, Комісія встановила відсутність правових підстав для призначення Центральною виборчою комісією перших виборів депутатів Воютицької сільської ради об'єднаної територіальної громади та Воютицького сільського голови і оголошення виборчого процесу відповідних місцевих виборів. При цьому Комісія зазначила, що необхідною передумовою призначення перших виборів сільських, селищних, міських рад об'єднаної територіальної громади та відповідних сільських, селищних, міських голів і оголошення виборчого процесу таких місцевих виборів у разі входження територіальної громади, розташованої на території суміжного району, до складу об'єднаної територіальної громади, адміністративний центр якої знаходиться в межах іншого району, є внесення змін до меж відповідних районів. А вирішення цих питань належить до повноважень Верховної Ради України.

Окрім того, внесено зміни до складу Чернігівської міської виборчої комісії, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

На завершення засідання, розглянувши подання суб'єктів внесення кандидатур до складу ОВК про заміну їх членів, Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 27 травня 2016 року № 143.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

14.07.2016 р.