КОМІСІЯ ЗАТВЕРДИЛА КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ОСНОВНИХ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ З ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ ПЕРШИХ ВИБОРІВ В ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ 30 КВІТНЯ 2017 РОКУ ТА ПРИЗНАЧИЛА НА ЦЕЙ ДЕНЬ ПЕРШІ МІСЦЕВІ ВИБОРИ ЩЕ У СЕМИ ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ

14 лютого відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Розглянувши звернення п'яти обласних державних адміністрацій щодо призначення перших місцевих виборів у зв'язку з утворенням у цих областях об'єднаних територіальних громад, Комісія встановила їх відповідність вимогам Конституції України та законів України, а також  Порядкупризначення перших місцевих виборів та призначила на неділю, 30 квітня 2017 року, вибори у семи об'єднаних територіальних громадах. При цьому Комісія оголосила з 11 березня 2017 року початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міської рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міського голів.

Також Комісія затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 30 квітня 2017 року.

Окрім того, Комісією визначено розмір грошової застави для кандидата на посаду міського голови та для виборчого списку кандидатів у депутати міської ради, висунутого в багатомандатному виборчому окрузі на перших місцевих виборах 30 квітня 2017 року.

Розглянувши відповідні клопотання, ЦВК надала дозвіл всеукраїнським громадським організаціям "Комітет виборців України" та "Передові правові ініціативи" мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних голів, а також перших виборів старост сіл, селищ, які відбудуться 26 березня та 2 квітня 2017 року.

Крім того, внесено зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66.

Комісія залишила без розгляду по суті скаргу депутата Херсонської міської ради Чемериса М.В., в якій він оскаржував наявне, на його думку, порушення Херсонською міською виборчою комісією вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації", оскільки ЦВК не наділена повноваженнями щодо розгляду скарг стосовно порушення територіальними виборчими комісіями вимог вказаного закону. При цьому ЦВК зазначила, що рішення, дії чи бездіяльність територіальних виборчих комісій як розпорядників публічної інформації можуть бути оскаржені виключно до суду.

На завершення засідання внесено зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

14.02.2017 р.