ЦВК ЗАТВЕРДИЛА РОЗПОДІЛ СУБВЕНЦІЇ З ДЕРЖБЮДЖЕТУ МІСЦЕВИМ БЮДЖЕТАМ НА ПІДГОТОВКУ І ПРОВЕДЕННЯ ПОВТОРНОГО ГОЛОСУВАННЯЗ МІСЦЕВИХВИБОРІВ 15 ЛИСТОПАДА 2015 РОКУ ТА ДОСТРОКОВО ПРИПИНИЛА ПОВНОВАЖЕННЯ УСЬОГО СКЛАДУ РУНІВЩИНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

13 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія затвердила Розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення повторного голосуваннязвиборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 15 листопада 2015 року на суму 13 млн 156 тис. 900 гривень. З цієї суми Дніпропетровській обласній державній адміністрації виділено 6 млн 900 тис. 100 гривень, Київській ОДА – 1 млн 921 тис. 200 гривень, Львівській ОДА – 2 млн 279 тис. 400 гривень, Херсонській ОДА – 2 млн 56 тис. 200 гривень.

Таким чином, станом на 13 листопада 2015 року ЦВК затвердила Розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення повторного голосування з місцевих виборів 15 листопада 2015 року на загальну суму 40 млн 147 тис. гривень між чотирнадцятьма обласними та Київською міською державними адміністраціями.

Комісія внесла зміни до своєї постанови від 2 жовтня 2015 року № 381, виклавши її назву у такій редакції: "Про Роз’яснення щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ".

Також внесено зміни до Порядку передачі Центральній виборчій комісії та обласним, районним, міським, районним у містах, сільським, селищним виборчим комісіям оперативної інформації про хід голосування у день голосування та у день повторного голосування на чергових виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, перших виборах депутатів рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, затвердженого постановою ЦВК від 22 жовтня 2015 року № 493.

ЦВК внесла зміни до Роз’яснення щодо окремих питань організації підготовки та проведення повторного голосування з виборів депутатів сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, затвердженого постановою ЦВК від 3 листопада 2015 року № 524.

Комісія залишила без розгляду по суті повторно подану скаргу Донкоглова О.П. на дії Затоківської селищної виборчої комісії щодо встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів Затоківської селищної ради в ОВО № 5, оскільки скаргу подано повторно з невиправленими недоліками, з порушенням строку оскарження та до неналежного суб'єкта її розгляду.

З цих же підстав залишено без розгляду по суті повторно подану скаргу кандидата в депутати Згурівської районної ради Київської області Паліводи Ю.О., в якій він просив скасувати постанову Згурівської РВК від 31 жовтня 2015 року № 38 "Щодо порядку реєстрації обраних депутатів до Згурівської районної ради".

Комісія розглянула окремі питання діяльності Рунівщинської сільської виборчої комісії Полтавського району Полтавської області. Зокрема, було встановлено, що рішенням від 30 жовтня 2015 року № 10 вказана виборча комісія безпідставно визнала вибори депутатів Рунівщинської сільської ради та Рунівщинського сільського голови 25 жовтня 2015 року такими, що не відбулися. А також на порушення вимог закону призначила повторні вибори депутатів Рунівщинської сільської ради та Рунівщинського сільського голови на 27 грудня 2015 року.

Крім того, за наявною у ЦВК інформацією Полтавська районна виборча комісія своїм рішенням від 30 жовтня 2015 року № 30 "затвердила" вказану постанову Рунівщинської сільської виборчої комісії, а постановою від 5 листопада 2015 року № 36 залишила рішення цієї комісії від 30 жовтня 2015 року № 10 та рішення Полтавської районної виборчої комісії від 30 жовтня 2015 року № 30 "дійсними".

Однак, закон не передбачає затвердження рішень сільської виборчої комісії постановами районних виборчих комісій.

З огляду на вказане, Комісія скасувала постанови Рунівщинської сільської виборчої комісії від 30 жовтня 2015 року № 10, Полтавської районної виборчої комісії від 30 жовтня 2015 року № 30 та від 5 листопада 2015 року № 36.

Окрім того, ЦВК встановила факт одноразового грубого порушення Рунівщинською сільською виборчою комісією Конституції України і Закону України "Про місцеві вибори" та достроково припинила повноваження усього її складу.

Полтавську районну виборчу комісію зобов'язано довести до відома місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, а також зареєстрованих в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцевих організацій політичних партій, які мають право подання кандидатур до складу цієї виборчої комісії, про можливість подання не пізніше 24 години 15 листопада 2015 року до Полтавської районної виборчої комісії нових кандидатур для включення до її складу.

Також Комісія зобов’язала Полтавську районну виборчу комісію 16 листопада 2015 року затвердити новий склад Рунівщинської сільської виборчої комісії.

Окрім того, Рунівщинську сільську виборчу комісію після сформування її нового складу зобов'язано не пізніше 18 листопада 2015 року встановити результати виборів Рунівщинського сільського голови та депутатів Рунівщинської сільської ради.

Полтавській районній виборчій комісії вказано на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства у своїй діяльності та здійснення контролю за діяльністю виборчих комісій, які вона утворила.

Разом з тим, Комісія звернулася до Головного управління Національної поліції України в Полтавській області щодо перевірки фактів перешкоджання виборчому процесу Рунівщинською сільською виборчою комісією.

Крім того, до Комісії надійшло звернення Придніпровської районної в місті Черкаси виборчої комісії про виявлення фальсифікації місцевих виборів 25 жовтня 2015 року. У ньому, зокрема, зазначалося, що під час проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 711009 на виконання рішень вказаної виборчої комісії її членами було виявлено відсутність ступеня захисту на виборчих бюлетенях з виборів депутатів Черкаської міської ради, а саме – нанесених на виборчі бюлетені невидимою фосфорною фарбою слів "ВЛАДА ЧЕРКАСИ 2015".

Розглянувши це звернення, Комісія зазначила, що наведені вказаною комісією факти можуть свідчити про підробку виборчих документів, зокрема виборчих бюлетенів, та можливу наявність у діях окремих осіб ознак складу злочину, передбаченого статтею 158 Кримінального кодексу України.

Разом з тим, здійснення перевірки викладених у зверненнях чи повідомленнях відомостей про можливі ознаки вчинення злочину або адміністративного правопорушення, прийняття за ними рішень, вирішення питань про притягнення винних осіб до будь-якого виду відповідальності не належить до повноважень ЦВК.

Враховуючи викладене, Комісія передала Головному управлінню Національної поліції України в Черкаській області копію вказаного звернення для проведення перевірки та у разі виявлення підстав вжиття заходів реагування відповідно до законодавства України.

На завершення засідання внесено зміни до складу деяких ТВК, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

13.11.2015 р.