У ЦВК ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ НА ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРАХ В АЛБАНІЇ

13 липня 2017 року у прес-центрі Центральної виборчої комісії відбулась презентація керівника Моніторингово-аналітичної групи «ЦИФРА» Назара Бойка за результатами спостереження на парламентських виборах в Республіці Албанії 25 червня 2017 року «Особливості застосування виборчих норм та еволюція виборчих практик в Албанії».

Відкриваючи презентацію, член Комісії Олександр Чупахін наголосив, що ця презентація має стати корисною для всіх зацікавлених осіб, які опікуються підготовкою проведення виборів. Особливо щодо питань, які стосуються формування виборчих комісій різного рівня.

У заході також взяли участь працівники структурних підрозділів Секретаріату ЦВК та Служби розпорядника Державного реєстру виборців.

Під час презентації висвітлювались питання еволюції виборчої системи та змін електоральних правил, а також процес формування партійної системи Республіки Албанії. Керівник МАГ «Цифра» представив основні розділи Виборчого кодексу цієї країни – формування та функціонування системи виборчих комісій, адміністрування реєстру виборців, фінансування виборчого процесу та основні засоби передвиборчої агітації. Були також розглянуті особливості передвиборчої кампанії в цій державі.

Особлива увага акцентувалась на існуванні неформальних практик у виборчому процесі Республіки Албанії, зокрема застосування бойкоту зі сторони опозиції, використання адміністративного ресурсу, мобілізація виборців, клієнтилізм та клановість.

Презентація про особливості виборчого процесу в Республіці Албанії викликала зацікавленість  у слухачів, які активно залучались до обговорення деталей застосування виборчих норм у цій країні. Проведення таких заходів в Комісії сприяє залученню громадського сектору до оптимізації роботи структурних підрозділів Секретаріату ЦВК, Служби розпорядника ДРВ та  розробки рекомендацій щодо їх діяльності.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

13.07.2017 р.