КОМІСІЯ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ЩОДО ПРИВЕДЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАБОРИ ДАНИХ, ЯКІ ПІДЛЯГАЮТЬ ОПРИЛЮДНЕННЮ У ФОРМІ ВІДКРИТИХ ДАНИХ У ВІДПОВІДНІСТЬ ДО ВИМОГ ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ВИБОРЦІВ"

13 березня  відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія своєю постановою звернулася до Кабінету Міністрів України щодо приведення Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835, у відповідність до вимог Закону України "Про Державний реєстр виборців".

Рішення прийнято у зв'язку з тим, що Постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2017 року № 1100 "Про внесення змін до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних" Державний реєстр виборців включено до переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.

Як розпорядник Реєстру Центральна виборча комісія відповідно до частини другої статті 14 Закону України "Про Державний реєстр виборців" зобов’язана забезпечувати та контролювати дотримання його вимог в процесі ведення Реєстру.

Так, статтею 26 зазначеного закону передбачено вичерпний перелік цілей, для яких можуть використовуватися персональні дані Реєстру під час підготовки до виборів або референдумів. Натомість використання персональних даних Реєстру для інших цілей можливе виключно за рішенням суду.

Центральна виборча комісія на виконання вимог статті 11 Закону України "Про Державний реєстр виборців" у взаємодії з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України під час ведення Реєстру забезпечує його захист, у тому числі захист цілісності бази даних Реєстру, його апаратного та програмного забезпечення, достовірності даних Реєстру, його захист від несанкціонованого доступу, незаконного використання, незаконного копіювання, спотворення, знищення даних Реєстру, безпеку персональних даних виборців відповідно до вищезазначеного закону та Законів України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Про захист персональних даних", міжнародних договорів у сфері захисту інформації, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Окрім того, розглянувши відповідні клопотання, Комісія надала Всеукраїнській громадській організації "Передові правові ініціативи" дозвіл мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних голів, перших та позачергових виборів старост сіл, селищ 22 квітня 2018 року. А також – під час перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів, проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних голів, перших та позачергових виборів старост сіл, селищ та додаткових виборів депутатів сільської та селищних рад 29 квітня 2018 року.

На завершення засідання ЦВК внесла зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

13.03.2018 р.