КОМІСІЯ СФОРМУВАЛА НОВИЙ СКЛАД СЛОВ'ЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

12 грудня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії.

У режимі засідання Комісія провела жеребкування щодо включення кандидатур до складу Слов'янської районної виборчої комісії Донецької області. Жеребкуванням було визначено, що до складу входитимуть, окрім десяти представників від місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України восьмого скликання, які включаються до складу зазначеної комісії обов'язково, також представники зареєстрованих в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці восьми місцевих організацій політичних партій. А саме – ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ", Аграрної партії України, ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ", політичної партії "Жінки за майбутнє" Всеукраїнське політичне об'єднання, політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", Політичної Партії "Опозиційний блок", ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП", Партії Наталії Королевської "Україна – Вперед!". При цьому враховано, що інші кандидатури є відхиленими.

Після цього Комісія своєю постановою сформувала новий склад Слов'янської районної виборчої комісії у кількості 18 осіб.

Окрім того, до Комісії надійшло звернення Козяр П.П., в якому містилося прохання зупинити об'єднання територіальних громад села Клекотина Шаргородського району із територіальною громадою сіл Мурафа і Довжок Шаргородського району Вінницької області через наявні, на думку заявниці, порушення процедури добровільного об'єднання цих громад.

Вивчивши вказане звернення, додані до нього документи, а також інші наявні у ЦВК матеріали, Комісія, зокрема, зазначила, що надання правової оцінки рішенням місцевих рад, а також діям та розпорядженням посадових осіб місцевих державних адміністрацій не належить до законодавчо визначених повноважень Комісії.

Відтак, вказане звернення вирішено надіслати Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також Національній поліції України для розгляду в межах компетенції.

Також під час засідання Комісія внесла зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановами ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів" та від 11 жовтня 2015 року № 419 "Про новий склад Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

12.12.2016 р.