ГОЛОВА ЦВК М.ОХЕНДОВСЬКИЙ: "КОМІСІЯ СТАВИТЬ ПЕРЕД СОБОЮ АМБІТНУ СТРАТЕГІЧНУ МЕТУ – ВЖЕ В НАЙБЛИЖЧОМУ МАЙБУТНЬОМУ СТАТИ ОДНИМ ІЗ РЕГІОНАЛЬНИХ ЛІДЕРІВ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБМІНУ ДОСВІДОМ З ОРГАНАМИ АДМІНІСТРУВАННЯ ВИБОРІВ ІНШИХ КРАЇН"

11 травня у приміщенні Центральної виборчої комісії було офіційно відкрито спільний Центр управління навчанням учасників виборчих процесів (Тренінговий центр) ЦВК та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) за підтримки Бюро у справах Європи і Євразії Агентства США з міжнародного розвитку (USАID) та уряду Канади. У заході взяли участь Голова Комісії Михайло Охендовський, виконуючий обов’язки  Директора Регіональної Місії Офісу Демократії та врядування Агентства США з міжнародного розвитку (USАID)/Україна пан Джон Пеннел, Перший секретар Посольства Канади в Україні пані Амаль Ель-Атіфі, виконуючий обов’язки Директора програм IFES в Україні пан Гіоргій Кобахідзе, представники ОБСЄ, USАID, IFES, інші зацікавлені особи.

Під час цього заходу Голова Комісії насамперед подякував присутнім представникам дипломатичних місій і міжнародних організацій, які упродовж тривалого часу надають ЦВК технічну допомогу у питаннях організації і проведення виборів у нашій державі. А відкриття спільного Тренінгового Центру, за його словами, стає чітким сигналом про перехід цього співробітництва на якісно новий рівень. Зокрема, в такому важливому питанні, яким є навчання членів виборчих комісій.

Як зазначив М.Охендовський, за понад вісім попередніх років тісної співпраці з IFES Комісія чудово розуміла, що одним із пріоритетних завдань цього співробітництва є забезпечення організації навчання членів виборчих комісій під час загальнонаціональних та місцевих виборчих кампаній, а також в проміжках між ними. Тому левова частка заходів була присвячена саме цьому спектру питань.

– Водночас відсутність власної навчальної бази ЦВК суттєво зменшувала потенціал Комісії у питаннях передачі необхідних знань нашим колегам з окружних та територіальних виборчих комісій. Тому відкриття спільного Тренінгового центру, який був створений за технічної допомоги IFES, безперечно, має особливу цінність та важливість для Центральної виборчої комісії. Ця подія є для нас здійсненням давньої мрії і назавжди увійде в історію Комісії, – сказав М.Охендовський.

При цьому він відзначив, що одна ключових цілей залишиться незмінною – максимально якісний рівень підготовки членів виборчих комісій всіх рівнів. Але у зв'язку з новими, на порядок кращими можливостями вже невдовзі докорінно зміниться методика і практика проведення навчань.

Окрім того, як наголосив Голова Комісії, у зв’язку з відкриттям цього Центру ЦВК ставить перед собою й іншу амбітну стратегічну мету – вже в найближчому майбутньому стати одним із регіональних лідерів з організації обміну досвідом з органами адміністрування виборів інших країн. "Тренінги, конференції, круглі столи та семінари з урахуванням найкращих міжнародних практик адміністрування виборів за участю колег із виборчих органів інших країн будуть регулярно відбуватися на майданчику нашого Центру", – додав М.Охендовський.

Своєю чергою виконуючий обов’язки  Директора Регіональної Місії Офісу Демократії та врядування Агентства США з міжнародного розвитку (USАID)/Україна пан Джон Пеннел також відзначив, що відкриття спільного Тренінгового центру є надзвичайно важливою подією для всіх, хто був задіяний у реалізації програми щодо його створення. Окрім того, він подякував Центральній виборчій комісії за ту роль, яку вона відіграла під час організації позачергових виборів Президента та народних депутатів України 2014 року.

– Незважаючи на численні зміни, які відбувалися в царині виборчого законодавства, попри збройний конфлікт на Сході України, ЦВК змогла підготувати та провести одні з найвільніших, найсправедливіших та найпрозоріших виборів, які відбувалися за часів незалежності України, про що наголошували практично одностайно всі міжнародні спостерігачі, – сказав пан Д.Пеннел.

Повністю підтримала його з цього приводу й Перший секретар Посольства Канади в Україні пані Амаль Ель-Атіфі: "Позачергові вибори Президента України, народних депутатів України, які відбулися в 2014 році, були оцінені міжнародною спільнотою як одні з найпрозоріших та найвільніших, найкраще організованих за весь час їх проведення у вашій державі". Та додала, що вибори, які відбуваються вільно і прозоро та добре організовані, є однією з головних ознак здорової та процвітаючої демократії.

Також вона відзначила, що для будь-якої держави, яка перебуває в стадії розвитку своєї демократії, надто важливо здійснювати незалежно та власноруч  як адміністрування та організацію виборів, так і підготовку членів виборчих комісій, а також всіх тих, хто залучений до виборчих процесів. Тож, за словами пані А.Ель-Атіфі, завдяки відкриттю спільного Тренінгового центру Україна, і Центральна виборча комісія зокрема, зробили ще один важливий крок в цьому напрямку.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

11.05.2016 р.