У ЦЕНТРАЛЬНІЙ ВИБОРЧІЙ КОМІСІЇ ВІДКРИТО СПІЛЬНИЙ ЦЕНТР УПРАВЛІННЯ НАВЧАННЯМ УЧАСНИКІВ ВИБОРЧИХ ПРОЦЕСІВ ЦВК ТА IFES

11 травня у приміщенні Центральної виборчої комісії було офіційно відкрито спільний Центр управління навчанням учасників виборчих процесів (Тренінговий центр) ЦВК та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) за підтримки Бюро у справах Європи і Євразії Агентства США з міжнародного розвитку (USАID) та уряду Канади. У заході взяли участь Голова Комісії Михайло Охендовський, виконуючий обов'язки Директора Регіональної Місії Офісу Демократії та врядування Агентства США з міжнародного розвитку (USАID)/Україна пан Джон Пеннел, Перший секретар Посольства Канади в Україні пані Амаль Ель-Атіфі, виконуючий обов'язки Директора програм IFES в Україні пан Гіоргій Кобахідзе, представники ОБСЄ, USАID, IFES, інші зацікавлені особи.

Як відомо, відповідно до законів України про вибори Президента України, народних депутатів України та про місцеві вибори Комісія несе відповідальність за забезпечення підготовки членів виборчих комісій та залучених осіб. Відтак ще 2013 року задля підвищення ефективності діяльності Секретаріату ЦВК щодо створення навчальних планів, розробки стандартизованих курсів та матеріалів, а також впровадження систем моніторингу та оцінки в Комісії був створений відділ забезпечення організації навчання та підвищення правової культури учасників виборчого процесу та референдумів Управління організаційно-методичної роботи Секретаріату Центральної виборчої комісії. Під час наступних після цього виборчих процесів зазначений відділ у співпраці з IFES організовував і впроваджував програму навчання для членів виборчих комісій.

Водночас Комісія в рамках свого подальшого інституційного розвитку висловила серйозну зацікавленість у створенні спільного тренінгового центру ЦВК та IFES, який буде забезпечувати навчання представників виборчих органів і зацікавлених осіб в процесі підготовки та проведення виборчих процесів в Україні.

Діяльність цього центру насамперед сприятиме підвищенню якості навчання виборчих комісій та усунення існуючих прогалин у правовій культурі. Постійне навчання членів виборчих комісій, представників політичних партій, кандидатів у депутати різних рівнів, журналістів, спостерігачів та інших зацікавлених осіб має покращити розуміння виборчих процедур у суспільстві та підвищити довіру громадян до виборів в Україні.

Окрім того, Тренінговий центр не тільки допоможе ефективно підвищувати кваліфікацію, зокрема, працівників Секретаріату Комісії, Служби розпорядника Державного реєстру виборців, членів виборчих комісій, а й стане базою для проведення спільних заходів Комісії та IFES, тренінгів, конференцій, круглих столів, семінарів, робочих зустрічей. Відкриття Центру також дасть можливість запрошувати на навчання в Україну колег із виборчих органів закордонних країн, проводити з ними інші спільні заходи, що своєю чергою розширюватиме міжнародне співробітництво Центральної виборчої комісії в питаннях адміністрування виборів.

Слід також зазначити, що працівники Центру управління навчанням учасників виборчих процесів розроблятимуть відповідні підручники та різноманітні наочні матеріали, братимуть участь у роз'ясненні виборцям виборчих процесів і практик в Україні. При цьому вони планують налагодити тісну співпрацю із громадськими організаціями, засобами масової інформації, тощо.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

11.05.2016 р.