КОМІСІЯ ВИЗНАЛА ПРОТИПРАВНОЮ БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ВІЛЬШАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

10 грудня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія розглянула окремі питання діяльності Вільшанської селищної виборчої комісії Городищенського району Черкаської області, зокрема – звернення цієї виборчої комісії щодо застосування законодавства про місцеві вибори в частині встановлення результатів виборів Вільшанського селищного голови.

Було встановлено, що Вільшанська селищна виборча комісія 29 жовтня 2015 року встановила результати виборів Вільшанського селищного голови, про що склала відповідний протокол. За змістом зазначеного протоколу найбільшу кількість голосів виборців в єдиному одномандатному виборчому окрузі з виборів Вільшанського селищного голови отримав Яровий В.М.

Також указаною селищною виборчою комісією прийнято постанову від 29 жовтня 2015 року № 10/15 "Про встановлення результатів виборів селищного голови по єдиному Вільшанському виборчому округу". Однак, вказану постанову було оформлено з порушенням вимог закону про місцеві вибори та  Порядку організації роботи та ведення діловодства у виборчих комісіях з місцевих виборів,  затвердженого постановою ЦВК від 5 вересня 2015 року № 228. Зокрема, вказана постанова не містила мотивувальної частини, а назва постанови та посилання на положення частини третьої статті 85 виборчого закону суперечили резолютивній частині зазначеного рішення комісії, в якій вказано "зареєструвати Вільшанським селищним головою Ярового Володимира Михайловича".

Окрім того, на порушення вимог закону цією виборчою комісією після офіційного оприлюднення результатів виборів Вільшанського селищного голови не вчинялися будь-які дії щодо повідомлення Ярового В.М., обраного Вільшанським селищним головою, про необхідність подання до цієї виборчої комісії необхідних документів для реєстрації селищним головою, а також щодо наслідків неподання таких документів.

За таких обставин невчинення зазначених дій Вільшанською селищною виборчою комісією свідчили про її протиправну бездіяльність.

Разом з тим, рішенням Городищенського районного суду Черкаської області вищевказану постанову Вільшанської селищної виборчої комісії від 29 жовтня 2015 року № 10/15 визнано незаконною, а дії цієї комісії в частині прийняття рішення про визнання Ярового В.М. обраним на посаду Вільшанського селищного голови протиправними. При цьому вказану постанову Вільшанської селищної виборчої комісії не було скасовано.

Водночас під час розгляду цього питання було встановлено, що обраний за результатами виборів Вільшанського селищного голови Яровий В.М. не виконав вимог статті 89 виборчого закону та у визначений строк не подав до виборчої комісії необхідних документів для реєстрації його селищним головою.

За таких обставин Комісія скасувала вищевказану постанову Вільшанської селищної виборчої комісії від 29 жовтня 2015 року № 10/15 та визнала протиправною бездіяльність цієї виборчої комісії в частині неповідомлення не пізніше дня офіційного оприлюднення результатів виборів селищного голови Ярового В.М., обраного Вільшанським селищним головою, про необхідність подання до виборчої комісії документів для реєстрації селищним головою, передбачених виборчим законом та Роз’ясненням щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради АР Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ,  затвердженим постановою ЦВК від 2 жовтня 2015 року № 381.

Разом з тим, Вільшанську селищну виборчу комісію зобов’язано до 14 грудня 2015 року  розглянути питання про визнання Ярового В.М. таким, що відмовився від посади Вільшанського селищного голови, та прийняти рішення про призначення повторних виборів селищного голови.

Також Комісія звернула увагу цієї виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства та забезпечення реалізації виборчих прав громадян України під час підготовки і проведення місцевих виборів та організації своєї роботи.

Окрім того, Комісія внесла зміни до складу деяких ТВК, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

10.12.2015 р.