ЦВК ЗАТВЕРДИЛА РОЗПОДІЛ СУБВЕНЦІЇ З ДЕРЖБЮДЖЕТУ МІСЦЕВИМ БЮДЖЕТАМ НА ПІДГОТОВКУ І ПРОВЕДЕННЯ ПОВТОРНОГО ГОЛОСУВАННЯЗ МІСЦЕВИХВИБОРІВ 15 ЛИСТОПАДА 2015 РОКУ ТА ДОСТРОКОВО ПРИПИНИЛА ПОВНОВАЖЕННЯ МІЖГІРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

10 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія внесла зміни до своєї постанови від 12 лютого 2015 року № 19 "Про структуру і чисельність Секретаріату та патронатної служби Центральної виборчої комісії, Служби розпорядника Державного реєстру виборців". Також внесено зміни до постанови ЦВК від 19 лютого 2015 року № 22 "Про штатний розпис Центральної виборчої комісії на 2015 рік".

Комісія затвердила Розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення повторного голосуваннязвиборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 15 листопада 2015 року на суму 7 млн 1 тис. гривень. З цієї суми Житомирській обласній державній адміністрації виділено 532 тис. 300 гривень, Закарпатській ОДА – 668 тис. 300 гривень, Запорізькій ОДА – 4 млн 514 тис. 400 гривень, Чернівецькій ОДА – 1 млн 286 тис. гривень.

Під час засідання Комісія розглянула окремі питання діяльності Міжгірської селищної виборчої комісії Міжгірського району Закарпатської області. Зокрема, було зазначено, що до теперішнього часу цією виборчою комісією не подано до ЦВК інформацію про встановлені нею результати виборів Міжгірського селищного голови.

Окрім того, постановою Львівського апеляційного адміністративного суду Міжгірську селищну виборчу комісію було зобов’язано встановити підсумки голосування і результати виборів та скласти відповідні протоколи.

Проте на момент розгляду Комісією вказаного питання Міжгірською селищною виборчою комісією не встановлено підсумки голосування та результати виборів Міжгірського селищного голови, не складено відповідні протоколи та не передано відповідне повідомлення до ЦВК, а також не виконано постанову суду.

З огляду на вказане, Комісія встановила факт одноразового грубого порушення Міжгірською селищною виборчою комісією Конституції України і Закону України "Про місцеві вибори" та достроково припинила повноваження усього її складу.

Міжгірській районній виборчій комісії доручено довести до відома місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, а також зареєстрованих в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцевих організацій політичних партій, які мають право подання кандидатур до складу цієї виборчої комісії, про можливість подання до 24 години 12 листопада 2015 року до Міжгірської районної виборчої комісії нових кандидатур для включення до складу зазначеної селищної виборчої комісії.

ЦВК зобов’язала Міжгірську районну виборчу комісію 13 листопада 2015 року затвердити новий склад Міжгірської селищної виборчої комісії.

Міжгірську селищну виборчу комісію після сформування її нового складу зобов'язано до 14 листопада 2015 року включно на виконання постанови суду встановити підсумки голосування та результати виборів Міжгірського селищного голови, про що скласти відповідні протоколи.

Разом з тим, Комісія звернулася до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області та надіслала до нього відповідні матеріали для перевірки викладених у них обставин та реагування відповідно до законодавства України.

На завершення засідання внесено зміни до складу деяких ТВК, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

10.11.2015 р.