ЦВК СПІЛЬНО З IFES ПРОВЕЛИ 34 ТРЕНІНГИ З НАВЧАННЯ ЧЛЕНІВ ТВК З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ  ПЕРШИХ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ

У рамках проектів міжнародної технічної допомоги, що реалізуються Центральною виборчою комісією та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), у 24 областях України завершено черговий етап із 34 тренінгів навчання членів сільських, селищних, міських виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 29 жовтня 2017 року, в яких взяли участь 837 членів ТВК.

Тренінги були організовані Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства міжнародних справ Канади, а також британської допомоги. До їх проведення було залучено 22 фахівці, які пройшли відповідне навчання у Центрі управління навчанням учасників виборчих процесів при ЦВК.

Учасники зазначених тренінгів мали можливість поглибити свої знання щодо системи і статусу виборчих комісій, а також стосовно організації їх роботи. Зокрема, розглядався порядок реєстрації кандидатів у депутати сільської, селищної, міської ради та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.  Окрім того, – питання організації роботи ТВК у день голосування, порядок прийому та перевірки виборчої документації від ДВК, а також встановлення підсумків голосування та результатів місцевих виборів. Також тренери звертали особливу увагу учасників тренінгів на форму і зміст скарг, що стосуються місцевих виборів, а також порядок і строки їх розгляду.

Під час цих навчальних заходів було організоване і детальне обговорення та уточнення актуальних питань, що стосуються організації і проведення перших місцевих виборів. При  цьому всі учасники були забезпечені відповідними навчальними посібниками та пам'ятками.

Ефективність проведення зазначених тренінгів оцінили самі їх учасники, 98% з яких назвали ці заходи конче необхідними й корисними. А на думку 86% членів територіальних виборчих комісій, які брали участь у тренінгах, їм вдалося значно покращити свої знання.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

10.10.2017 р.