ЦВК НАДАЛА ДОЗВІЛ ГРОМАДСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ МАТИ ОФІЦІЙНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ ПІД ЧАС МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ 18 ТА 25 БЕРЕЗНЯ 2018 РОКУ

8 лютого  відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Розглянувши відповідні клопотання, Комісія надала Всеукраїнській громадській організації "Передові правові ініціативи" дозвіл мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних голів, перших та позачергових виборів старост сіл, селищ, які відбудуться 18 і 25 березня 2018 року.

Комісія внесла зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66.

Розглянуто також поточне питання функціонування Державного реєстру виборців.

Окрім того, Комісія своїм рішенням зобов’язала Таїровську селищну виборчу комісію Овідіопольського району Одеської області до 12 лютого 2018 року встановити підсумки голосування та результати виборів депутатів Таїровської селищної ради в ОВО № 21, 22, 24 і 25 за результатами голосування на виборчій дільниці № 511449 на перших виборах у Таїровській селищній об’єднаній територіальній громаді 24 грудня 2017 року та прийняти рішення згідно з частиною другою статті 85 Закону України "Про місцеві вибори". А також – до цієї ж дати прийняти рішення про реєстрацію Хасаєва Т.Х. Таїровським селищним головою згідно з частиною третьою статті 89 Закону України "Про місцеві вибори".

Також зазначену виборчу комісію зобов’язано до 13 лютого 2018 року включно подати до Центральної виборчої комісії звіт про виконання вищевказаного зобов'язання.

Окрім того, ЦВК вказала Таїровській селищній виборчій комісії на необхідність забезпечення реалізації виборчих прав громадян та неухильного дотримання вимог законодавства у її діяльності.

До Комісії надійшов запит на інформацію Фльонца В.В. про надання у форматі, що дозволяє автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ, а також подальше використання, інформації. А саме: Державний реєстр виборців; результати всіх виборів Президента України; результати всіх виборів до Верховної Ради України; адреси місцезнаходження ОВК; адреси місцезнаходження ДВК звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі, до яких належать виборча адреса виборця і адреси приміщень для голосування; межі виборчих округів; фінансові звіти про надходження та використання коштів виборчих фондів.

Комісія відмовила у задоволенні запиту про надання публічної інформації у формі відкритих даних, оскільки постанова Кабінету Міністрів України № 1100 "Про внесення змін до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних", якою, зокрема, для ЦВК визначається перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, на момент розгляду запиту чинності не набрала.

За таких обставин Комісія не створювала наведену у запиті Фльонца В.В. публічну інформацію у формі відкритих даних, а отже, ЦВК не володіє і не зобов’язана відповідно до своєї компетенції, передбаченої законодавством України, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит.

На завершення засідання ЦВК доручила комісії з оцінки корупційних ризиків у Центральній виборчій комісії до 25 лютого 2018 року провести оцінку корупційних ризиків та підготувати звіт за її результатами.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

8.02.2018 р.