У ЦВК ПРОВЕДЕНО СЕМІНАР "ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ І ВИБОРИ"

4 – 6 липня у Центрі управління навчанням учасників виборчих процесів при Центральній виборчій комісії пройшов семінар "Гендерна рівність і вибори", який проводився на основі методології BRIDGE (BuildingResourcesinDemocracy, GovernanceandElections). Зазначена методологія свого часу була розроблена Міжнародним інститутом демократії та сприяння виборчим процесам (IDEA), Австралійською виборчою комісією (АЕС), Підрозділом ООН по сприянню виборчим процесам (UNEAD), Програмою розвитку ООН (UNDP) та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) з метою навчання фахівців у сфері виборів.

У семінарі взяли участь представники Секретаріату Центральної виборчої комісії, Державного реєстру виборців, органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських організацій, які активно заохочують участь жінок у політиці в цілому та у виборчих процесах зокрема.

Під час заходу були обговорені питання щодо важливості забезпечення участі жінок у виборах не тільки як виборців, а й як кандидатів, та розвитку стратегії заохочення їх участі у виборах. Також було розглянуто виборчий процес у розрізі ґендерних питань. Протягом навчання учасники семінару отримали знання про визначення ґендеру, розглянули міфи і стереотипи, які впливають на формування суспільної думки у цій сфері, ознайомилися з міжнародними принципами та стандартами щодо виборчих прав жінок та практикою застосування ґендерних квот у виборчих системах різних країн світу. На завершення було напрацьовано методи та підходи щодо розробки кампанії з просування реформ, пов'язаних з ґендерним аспектом у виборах.

Семінар проводили фасилітатори Сергій Дубовик – заступник керівника Секретаріату Центральної виборчої комісії, Сергій Сержан – головний консультант управління забезпечення діяльності членів Комісії, та Альона Доля – експерт і тренер IFES.

Захід був організований Центральною виборчою комісією та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства міжнародних справ Канади (Global Affairs Canada).

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

07.07.2017 р.